59 هزار هکتار کشتزار خراسان رضوی به سامانه نوین آبیاری مجهز شده است

مشهد- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: از سال 1392 تاکنون 59 هزار و 431 هکتار از کشتزارهای این استان به ادوات و سامانه های نوین آبیاری مجهز شده است.

مجتبی مزروعی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعتبار اختصاص یافته به خراسان رضوی را برای اجرای طرحهای آبیاری تحت فشار در این مدت پنج هزار و 470 میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: تجهیز 25 هزار هکتار زمین کشاورزی استان به سامانه آبیاری نوین ظرف یک سال و نیم اخیر صورت گرفت.
وی افزود: میزان صرفه جویی در مصرف آب با اجرای سامانه آبیاری نوین در هر هکتار زمین کشاورزی به پنج هزار و 600 مترمکعب می رسد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی مجموع زمینهای باغی و زراعی دارای قابلیت اجرای طرحهای نوین آبیاری را در سطح این استان 350 هزار هکتار اعلام و بیان کرد: تاکنون حدود 160 هزار هکتار از این گستره مزرعه در خراسان رضوی زیر پوشش سامانه نوین آبیاری قرار گرفته است.
وی ادامه داد: همچنین در بخش 'انتقال آب با لوله' به کشتزارهای خراسان رضوی ظرف پنج سال اخیر 63 هزار تن لوله پلی اتیلن با هزینه 600 میلیارد ریال در طول دو هزار و 196 کیلومتر اجرا شده و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.
1،1 میلیون هکتار زمین در خراسان رضوی زیر کشت انواع محصولات زراعی و باغی است.
7496/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال