کتابخانه عمومی در جوین به بهره برداری رسید

سبزوار- ایرنا- کتابخانه عمومی با نام 'فرهنگ' روز دوشنبه طی مراسمی در جوین واقع در غرب استان خراسان رضوی مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این مراسم گفت: کتابخانه عمومی در مساحت هزار و 500 مترمربع، زیربنای 378 مترمربع و هزینه شش میلیارد ریال در مجموعه رازی بخش مرکزی شهرستان جوین آغاز بکار کرد.
حجت الاسلام علی اکبر سبزیان افزود: امروز علاوه بر توسعه فضای کتابخانه ها سرانه عضویت و افزایش کتابخوانی مهم است.
وی همچنین فضای مجازی را رقیب سرسخت کتابخوانی و مطالعه توصیف و بیان کرد: باید بمباران تبلیغاتی برای ترویج مطالعه و کتابخوانی صورت گیرد. برای ارتباط بیشتر مخاطبان با کتابخانه ها باید علاوه بر قرائتخانه، مطالعه و امانت کتاب این مکانها به فرهنگسرای اجتماعی، محل ارتباطات اجتماعی و برگزاری نمایشگاهها تبدیل شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ادامه داد: این نهاد متولی امور کتابخانه ها است لذا برای ترویج کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه همه دستگاهها، انجمن کتابخوانی شهرستانها و نهاد خانواده مسئولیت دارند و باید در این عرصه تلاش کنند.
وی همچنین به محدودیت اعتبارات دولتی اشاره و بیان کرد: توسعه فضای کتابخانه ها با کمک خیران پیگیری شده و نیز با راه اندازی کتابخانه ها سیار خلاء کمبود فضای کتابخانه ها برطرف می شود.
209 باب کتابخانه در استان 6.4 میلیون نفری خراسان رضوی دایر است. دو میلیون و 500 هزار نسخه کتاب در این کتابخانه ها نگهداری می شود. جوین در فاصله 300 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
8145/7495/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال