پارک علم و فناوری خراسان شعار ما بهتر می توانیم را اثبات کرد

مشهد- ایرنا- رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: این مجموعه با عملکرد ممتاز در حوزه فناوری و نوآوری، شعار 'ما بهتر می توانیم' را به جای شعار'ما می توانیم' به اثبات رسانده است.

رضا قنبری روز یکشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز خراسان رضوی به مناسبت روز خبرنگار، اظهار داشت: این مجموعه به دلیل وجود شرکت های دانش بنیان موفق با ایده های نو و پشتوانه علمی و دانش فراوان، شاهد موفقیت های فراوان، ایده پردازی های ناب و فعالیت کم نظیر در این حوزه است.
وی بیان کرد: از این منظر پارک خراسان، دومین پارک کشور از نظر کیفیت بالای فعالیت شرکت های دانش بنیان و نرخ تبدیل علم به ثروت محسوب می شود.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: طبق آمارها 95 درصد ایده ها تا رسیدن به عمل شکست می خورد اما تعدد و فراوانی شرکت های دانش بنیان و شرکت های فناور در پارک خراسان، نشان از انبوه ایده های جوانان توانمند و خوشفکر دارد.
قنبری با اشاره به اینکه هم اکنون حدود 300 شرکت دانش بنیان و فناور زیر نظر این مجموعه فعالیت دارند، افزود: از این تعداد 180 شرکت دانش بنیان هستند و بقیه شرکت های فناورند.
وی گفت: اکنون تعداد 80 شرکت دانش بنیان در داخل فضای پارک علم و فناوری خراسان مشغول فعالیت هستند.
وی ادامه داد: از ابتدای آغاز به کار پارک علم و فناوری خراسان تا کنون 650 شرکت فناور و دانش بنیان در این مجموعه متولد و رشد کرده اند.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان تاکید کرد: در حوزه انجام فعالیت شرکت های دانش بنیان و حمایت از ایده های این واحدها نیازمند شبکه ای همگون و همراه با حضور و همکاری موثر دستگاه های اجرایی و مجموعه های مختلف و دانشگاهی هستیم.
قنبری تاکید کرد: علیرغم فعالیت خوب و رو به تعالی شرکت های دانش بنیان، بعضا مشاهده می شود که فقدان استانداردها، عقب بودن قوانین و پیش بینی های قانونی و حمایتی از این مجموعه ها از مواردی است که ادامه فعالیت را کند می کند.
وی تاکید کرد: در این میان هستند مدیرانی که با اعتماد به توان دانشمندان و ایده پردازان داخلی و فعالان شرکت های دانش بنیان، عرصه را برای حضور و فعالیت آنان باز کرده و با استفاده از محصولات شرکت های دانش بنیان این خطر را به جان می خرند و فضا را برای نمایش توان جوانان خلاق و توانمند باز می کنند.
وی گفت: باید در کنار معرفی این مدیران آینده نگر به مردم، فرهنگ سازی در زمینه فعالیت ها و محصولات شرکت های دانش بنیان صورت گیرد تا به این طریق شاهد آگاهی بخشی به سایر مدیران، مجموعه ها و البته مردم باشیم.
پارک علم و فناوری خراسان وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت خود را از سال 1381 با هدف افزایش ثروت در جامعه از طریق تشویق و ارتقای فرهنگ نوآوری و افزایش قدرت رقابت در میان شرکتها و موسساتی که بر پایه علم و دانش فعال هستند ، آغاز کرده است.
7496/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال