مجتمع های ناایمن در مشهد معرفی می شود

مشهد- ایرنا- معاون پیشگیری از وقوع جرم دادستان مرکز خراسان رضوی گفت: مجتمع ها و بازارهای ناایمن در مشهد با نصب بنر به شهروندان معرفی می شود.

قاضی محمد بخشی محبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای افزایش سطح ایمنی مجتمع ها و بازارها، از سوی دادستانی به شهرداری های مناطق مجوز داده شده است در صورت عدم همکاری مسئولین مجتمع ها در زمینه ایمن سازی، ناایمنی آنها را از طریق نصب بنر و برچسب های اعلام خطر به اطلاع شهروندان برسانند.
وی اظهار داشت: این اقدام تاکنون در یکی دو مجتمع بزرگ مشهد نیز انجام شده است.
وی گفت: تعداد قابل توجهی مجتمع و بازار در مشهد وجود دارد که از نظر تردد ناایمن هستند.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادستان مرکز خراسان رضوی افزود: خرداد ماه پارسال با ورود دستگاه قضایی به عنوان نماینده مدعی العموم به مقوله ایمن سازی ساختمانهای مرتفع، مجتمع های تجاری و هتل ها، به شهرداران مناطق تفویض اختیار شد که چنانچه مالکان مجتمع های ناایمن نسبت به ایمن سازی اقدام نکنند برخورد قانونی با آنان انجام دهند.
وی اظهار داشت: بر این اساس شهرداری ها می توانند 15 درصد بیش از هزینه ایمن سازی از مالکان مزبور دریافت کنند.
بخشی محبی گفت: سازمان آتش نشانی و تمام دستگاه خدماتی باید بر وضعیت ایمنی مجتمع های تجاری، بازارها و مجتمع های اقامتی شهر نظارت داشته باشند و دادستانی نیز این آمادگی را دارد با مالکان مکانهایی که اجازه ورود به مامورین ندهند برخورد قضایی کند.
کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد با حدود 30 میلیون زائر و گردشگر در سال دارای بیش از 30 ساختمان و برج بیش از 20 طبقه و 350 بازار است.
7505/ 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال