26 اقامتگاه بوم گردی در خراسان رضوی فعالیت دارند

سبزوار- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: از مجموع 113 اقامتگاه بوم گردی دارای مجوز در سطح این استان هم اینک 26 اقامتگاه فعال هستند.

ابوالفضل مکرمی فر روز جمعه در جریان بازدید از آثار تاریخی سبزوار افزود: امسال 28 اقامتگاه بوم گردی دیگر در نقاط مختلف خراسان رضوی به بهره برداری می رسند. سه اقامتگاه از این تعداد متعلق به شهرستانهای غرب استان هستند.
وی به ظرفیت خراسان رضوی و استقبال گردشگران داخلی و خارجی از اقامتگاههای بوم گردی اشاره و بیان کرد: در صورت آمادگی بخش خصوصی فرایند صدور مجوز، تطبیق استانداردهای بوم گردی و تسهیلات کم بهره از سوی سازمان میراث فرهنگی به فعالان این حوزه پرداخت می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در ادامه به ظرفیت محله کوی گلستان سبزوار هم اشاره و بیان کرد: این محله گنجینه ای از صنایع دستی آهنگری، چوبی، خراطی، رنگرزی، بافندگی و سایر صنوف سنتی و یک موزه زنده میراث اجتماعی است که احیا و بازآفرینی آن در دستور کار قرار دارد.
وی به احیای صنایع دستی و هنرهای سنتی در سبزوار اشاره و بیان کرد: امسال طرح مطالعاتی محله کوی گلستان با مشارکت فرمانداری سبزوار انجام و در مرحله بعد استحکام بخشی، جداره سازی و کف سازی این محله عملیاتی می شود.
مکرمی فر افزود: هزار و 600 اثر از خراسان رضوی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده اند. امسال نیز 500 اثر ملموس و ناملموس در این فهرست ثبت می شوند.
8145/7495/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال