همایش ملی بی بی حسنیه در تربت حیدریه برگزار می شود

تربت حیدریه - ایرنا - رییس اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه گفت: با هدف معرفی مقام بی بی حسنیه و تجلیل از خادمان وقف، همایش ملی بزرگداشت این امام زاده پنجشنبه هفته جاری در تربت حیدریه برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محسن لطفی شامگاه یکشنبه در نشست خبری افزود: در این آیین که روز ملی تکریم و بزرگداشت امام زادگان (پنجم ذی القعده) و با حضور حجت الاسلام صدیقی امام جمعه موقت تهران برگزار خواهد شد، از 24 خادم، هیات امنا و خیران افتخاری حوزه وقف استان تجلیل و تکریم می شود.
وی با بیان اینکه بی بی حسنیه از شاگردان مکتب حضرت امام جعفرصادق(ع) می باشد، گفت: اما تا امروز آنطور که باید و شاید مقام علمی و معنوی این بانوی پاک سرشت شناخته نشده است.
لطفی در ادامه از ضرورت اجرای طرح جامعه توسعه مزار بی بی حسنیه خبر داد و گفت: از آنجا که طرح توسعه تهیه و به تصویب مسوولان شهر و استان رسیده است، امیدواریم بتوانیم در این آیین توجه مسوولان کشور برای تخصیص اعتبارات لازم به منظور اجرای طرح توسعه را، جلب کنیم.
وی بدون اشاره به مبلغ مشخص، با بیان اینکه اجرای کامل طرح توسعه نیازمند اختصاص مبلغ بسیار هنگفت است، اظهار داشت: از آنجا که در طرح جامع هتل، زایرسرا و دیگر اماکن دیده شده، بنای ما آن است که به تدریج و از یک بخش خاص کار را آغاز کنیم.
لطفی درآمد پارسال مزار بی بی حسنیه را یک میلیارد و 200 میلیون ریال عنوان کرد.
اکنون در تربت حیدریه، زاوه و مه ولات 34 بقعه متبرکه زیر نظر اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه اداره می شوند.
مرکز شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
6121 /1744

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال