46 درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند

مشهد- ایرنا- مدیر کل تأمین اجتماعی خراسان رضوی گفت: 2 میلیون و 700 هزار نفر و معادل 46 درصد جمعیت این استان زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

سید محسن نظام خیرآبادی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح کارگزاری تأمین اجتماعی در قوچان افزود: 190 هزار نفر از بیمه ‌شدگان تأمین اجتماعی در این استان مستمری‌ بگیر و 885 هزار نفر نیز بیمه ‌شده اصلی هستند.
وی اظهار کرد: حدود 2 هزار و 400 زن خانه ‌دار در این استان نیز زیر پوشش این بیمه قرار دارند که طی چهار ماه اخیر 20 درصد به تعداد آنان افزوده ‌شده است.
وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در دولت یازدهم و دوازدهم بیشترین تأکید را در افزایش کیفیت خدمات ‌دهی داشته است، گفت: در این راستا 50 فعالیت اصلی این سازمان به ‌صورت الکترونیکی انجام خواهد شد که ارائه فیش حق بیمه‌ مشاغل آزاد، ارائه سوابق بیمه و لیست بیمه از 2 سال پیش به ‌صورت الکترونیکی انجام می‌ شود.
نظام خیرآبادی افزود: در حوزه بیمه ‌ای این سازمان حدود 50 درصد امور در استان الکترونیکی انجام می ‌شود و تا پایان شهریور ماه امسال نیز 6 خدمت دیگر از قبیل ارائه کمک‌ هزینه ازدواج، کمک هزینه کفن و دفن، بخشی از دستمزد های ایام بیماری به ‌صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه پرونده بیمه شدگان در چند استان به ‌صورت آزمایشی الکترونیکی شده است اظهار کرد: در خراسان رضوی نیز تا قبل از پایان مرداد ماه الکترونیکی شدن پرونده بیمه شدگان این سازمان آغاز خواهد شد.
وی با اشاره به حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی گفت: بیمه‌ شده با مراجعه به این مراکز فقط با ارائه شماره ملی پذیرش می‌ شود.
وی ادامه داد: حذف دفترچه بیمه در مراکز غیر ملکی این سازمان هم تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.
مدیر کل تأمین اجتماعی خراسان رضوی هدف از ایجاد کارگزاری ‌های تأمین اجتماعی را کاهش مراجعات مردم به شعبه های این سازمان دانست و افزود: طی چند ماه گذشته برای سهولت در خدمات‌ رسانی حضوری، پنج مجوز کارگزاری تأمین اجتماعی در استان صادر شده که یکی از این کارگزاری ‌ها امروز در شهر قوچان به بهره‌ برداری رسید.
وی اظهار کرد: 26 شعبه فعال به همراه 17 کارگزاری و 22 شعبه اقماری وظیفه خدمت‌ رسانی به حدود سه میلیون نفر از جمعیت خراسان رضوی را بر عهده ‌دارند.
فرماندار قوچان نیز در این مراسم با اشاره به سیاست ‌های دولت در ارائه خدمات مطلوب و تکریم مردم گفت: سمت ‌و سوی نظام و دولت به الکترونیکی کردن کارهاست که افراد ذینفع خدمات را بدون مراجعه حضوری و به سهولت دریافت کنند.
علیرضا قامتی افزود: بر اساس پیگیری ‌های انجام ‌شده و قول مساعد وزیر، در سال جاری شاهد ایجاد ساختمان و راه‌ اندازی پاراکلینیک تامین اجتماعی در قوچان خواهیم بود.
قوچان در 137 کیلومتری مشهد قرار دارد.
7501 / 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال