مصوبات سفر رئیس جمهوری به خراسان رضوی ابلاغ شد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: مصوبات سفر رئیس جمهوری به این استان با 24 هزار و 940 میلیارد ریال اعتبار به صورت رسمی ابلاغ شد.

علیرضا رشیدیان روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: 21 هزار و 420 میلیارد ریال از این میزان در قالب اعتبارات استانی و سه هزار و 520 میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی است.
وی ادامه داد: از محل مصوبات سفر استانی رئیس جمهوری به خراسان رضوی چهار طرح در حوزه کشاورزی با چهار هزار و 720 میلیارد ریال و در حوزه منابع آب نیز هفت طرح با چهار هزار و 190 میلیارد ریال اعتبار اجرا می شوند.
استاندار خراسان رضوی گفت: در حوزه صنعت نیز یک پروژه با 370 میلیارد ریال اعتبار، در حوزه آموزش و پرورش یک پروژه با 200 میلیارد ریال هزینه و در حوزه آموزش عالی نیز سه طرح با 150 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده اند.
وی افزود: اجرای دو طرح در حوزه عمران و شهرسازی شهری و روستایی با چهار هزار و 100 میلیارد ریال اعتبار و 10 طرح در حوزه بهداشت و درمان با 2دوهزار و 420 میلیارد ریال اعتبار از دیگر پروژه های مصوب سفر ریاست جمهوری به خراسان رضوی هستند.
رشیدیان ادامه داد: همچنین 10 طرح با شش هزار و 570 میلیارد ریال هزینه در حوزه حمل و نقلی، هشت طرح با 890 میلیارد ریال در حوزه ورزش و جوانان و 12 طرح نیز با هزار و 330 میلیارد ریال در حوزه فرهنگ و گردشگری از دیگر مصوبات سفر رئیس جمهوری به خراسان رضوی هستند.
وی گفت: این اعتبارات طی سه سال تخصیص می یابند. حدود هشت هزار و 870 میلیارد ریال از این میزان امسال، هشت هزار و 390 میلیارد ریال سال آینده و بقیه سال 1399 تخصیص می یابد و اجرای این مصوبات و اعتبارات آثار تحولی ارزشمندی برای خراسان رضوی به همراه خواهد داشت.
اردیبهشت ماه گذشته خراسان رضوی به مدت دو روز میزبان رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت دوازدهم بود.
7505/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال