کتاب به شورای اداری خراسان رضوی راه یافت

مشهد- ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: برای نخستین بار در کشور، در هر جلسه شورای اداری این استان یک عنوان کتاب معرفی می شود.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هدف از این اقدام، که با موافقت استاندار خراسان رضوی صورت می گیرد، توجه به منویات مقام معظم رهبری در راستای رشد کتابخوانی عمومی در جامعه است.
وی با بیان اینکه با بالارفتن سرانه کتابخوانی فرهنگ عمومی نیز رشد خواهد کرد، بیان کرد: مجموعه نشست های کتابخوان با جدیت در کتابخانه ها و مدارس دنبال می شود.
حجت الاسلام سبزیان افزود: در شهرها و مناطقی که محل مناسبی برای برگزاری جلسات کتاب‌خوان نباشد نیز از امکانات فرهنگسراها و سایر مراکز فرهنگی استفاده خواهد شد.
وی تاکید کرد: در جلسات کتابخوان تلاش می شود برای ایجاد گرایش بیشتر کودکان و نوجوانان به مطالعه از حضور نویسندگان، شاعران، مترجمان و مجری‌های محبوب این گروه سنی و معرفی آثار توسط آنان استفاده شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی افزود: پارسال هزار و 443 نشست کتابخوان، شامل 783 نشست کتابخانه ای و 654 نشست در سطح مدارس استان خراسان رضوی برگزار شد.
هم اکنون 205 باب کتابخانه در استان 6.4 میلیون نفری خراسان رضوی فعال است و 2 میلیون و 500 هزار نسخه کتاب در این کتابخانه ها نگهداری می شود.
7505/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال