طرح توسعه بیمارستان تربت جام کلید خورد

مشهد- ایرنا- رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: با اهدای زمین از سوی آستان قدس رضوی به این دانشکده طرح توسعه تنها بیمارستان فعال تربت جام با عنوان 'بیمارستان سجادیه' کلید خورد.

محمد افکار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با رایزنی و برگزاری نشست با مسئولان آستان قدس رضوی 20 هکتار از زمینهای مجاور بیمارستان سجادیه دانشکده علوم پزشکی تربت جام به صورت رایگان به طرح توسعه آن اختصاص یافت.
وی ادامه داد: بیمارستان 160 تختخوابی سجادیه تربت جام تنها بیمارستان فعال این شهرستان است که در طرح توسعه آن با ساخت ساختمان جدید 220 تختخواب به بیمارستان اضافه می شود. همچنین در این طرح ساخت یک پردیس آموزشی و خوابگاه پیش بینی شده است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: هنوز هزینه اجرای کامل طرح توسعه بیمارستان سجادیه برآورد نشده اما از خیران سلامت و مردم نوعدوست برای همکاری و مشارکت در اجرای این طرح استمداد می طلبیم.
وی افزود: بیمارستان 64 تختخوابی طالقانی تربت جام نیز در حال بازسازی است که با اتمام ساخت آن شمار تختهای مراکز درمانی در این شهرستان به 192 دستگاه می رسد.
مرکز شهرستان 270 هزار نفری تربت جام در 167 کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است. 137 هزار نفر از جمعیت تربت جام در 251 روستای این شهرستان ساکن هستند. این شهرستان مرزی شامل چهار شهر، پنج بخش مرکزی، صالح آباد، نصرآباد، پایین جام، بوژگان و 13 دهستان است. تربت جام از سمت شمال شرق هم مرز با جمهوری ترکمنستان و از سمت شرق هم مرز با افغانستان است.
7489/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال