امسال 31 میلیون تشرف به حرم مطهر رضوی انجام شد

مشهد- ایرنا- قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: امسال 31 میلیون تشرف توسط زائران داخلی و خارجی به حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) انجام شد.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، سید مرتضی بختیاری در نشست ستاد خدمات سفر خراسان رضوی، از آمادگی کارکنان و خدام بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) برای پذیرایی و استقبال از هشت میلیون زائر در ایام نوروز خبر داد.
وی افزود: در این راستا ٤٨ نشست کارشناسی و تخصصی با حضور مدیران و مسئولان آستان قدس رضوی و دستگاه ‌های اجرایی و خدمت ‌رسان استان برگزار شده تا کمیت و کیفیت خدمات تا حد مطلوب افزایش یابد.
وی با اشاره به افزایش ظرفیت خدمت به زائران حضرت امام رضا (ع) در سال جاری اظهار کرد: امسال ٢٥٠ هزار خادم و خادمیار فراخوان شده اند و ظرفیت روزانه ناهار مهمانسرای حضرت نیز تا ٥٠ هزار پرس افزایش یافته است.
بختیاری گفت: برای برگزاری سخنرانی رهبر معظم انقلاب در اماکن متبرکه پیش بینی ها و تمهیدات لازم صورت گرفته و پوشش تصویری این مراسم نیز در ٥٠ نقطه اماکن متبرکه انجام خواهد شد.
وی افزود: همچنین در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی سخنرانی معظم له به چهار زبان زنده دنیا به صورت همزمان ترجمه خواهد شد تا زائران غیرایرانی نیز امکان استماع سخنان ولی امر مسلمین جهان را داشته باشند.
وی با اشاره به افزایش ٣٠ درصدی برنامه ‌های نوروزی حرم مطهر رضوی اظهار کرد: هدف ما عمق بخشی و تخصصی کردن اقدامات تبلیغی و فرهنگی حرم حضرت امام رضا (ع) است.
بختیاری با قدردانی از تلاش های صورت گرفته برای تامین توقفگاه خودرو زائران در محدوده حرم مطهر رضوی گفت: با فضاهایی که توسط آستان قدس رضوی در اختیار شهرداری مشهد قرار گرفته امکان توقف ٣٠ هزار خودرو ایجاد شده است.
وی افزود: مفروش کردن تمام صحن ‌ها و توقفگاه های شماره یک و سه در زیرگذر حرم مطهر رضوی و در نظر گرفتن ١٠٠ دستگاه ون و مینی بوس برای تسهیل تردد زائران از دیگر اقداماتی است که برای افزایش رفاه حال زائران انجام شده است.
7489 / 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال