هشدار اداره کل راه و شهرسازی نسبت به خرید و فروش اراضی جنوب مشهد

مشهد- ایرنا- مدیر حقوقی و املاک اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی نسبت به خرید و فروش املاک و اراضی واقع در برخی پلاکهای جنوبی مشهد هشدار داد و گفت: شهروندان از هر گونه خرید و فروش اراضی دارای سند عادی در این محدوده خودداری کنند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، محمدرضا باغستانی افزود: دولت در پلاک های 183،182، 186، 184، 187، 191و 236 املاک جنوب مشهد دارای مالکیت است لذا توصیه می شود مردم قبل از خرید، از عدم مالکیت دولت اطمینان حاصل کنند.
وی اظهار کرد: تمام معاملات بر روی اراضی متعلق به دولت فاقد وجاهت قانونی بوده و تبعات و ضرر در پی دارد و در صورت تصرف اراضی ملی، از طریق مجاری قانونی اقدام خواهد شد.
وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 43 فقره رفع تصرف اراضی ملی در این استان انجام شده که 35 مورد آن با حکم و رای دادگاه بوده و هشت فقره با حکم دادستانی انجام گرفته است.
باغستانی افزود: در این مدت 12 حکم رفع تصرف در مشهد، 11 حکم در طرقبه، 10 حکم در شهرستان سبزوار، پنج حکم در شاندیز، 2 حکم در شهرستان جغتای، یک حکم در شهرستان گناباد، یک حکم در شهرستان تایباد و یک حکم در شهرستان خواف اجرا شده است.
وی اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون از 2 میلیون و 743 هزار و 819 مترمربع اراضی دولتی در خراسان رضوی رفع تصرف شده که ارزش ریالی آن 881 میلیارد و 652 میلیون و 580 هزار ریال است.
وی گفت: برابر قانون مجازات های اسلامی برای افرادی که تصرف مال غیر، از جمله املاک دولتی را انجام دهند، حبس و جزای نقدی و اعاده به وضع سابق پس از رفع تصرف در نظر گرفته شده است.
خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7489 / 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال