امانت یک میلیون و 920 هزار نسخه کتاب در خراسان رضوی / نشست کتابخوان انقلاب در مشهد

مشهد- ایرنا- مدیرکل کتابخانه های خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک میلیون و 920 هزار نسخه کتاب در کتابخانه های استان امانت داده شده است.

حسین اکبری روز یکشنبه در نشست کتابخوان انقلاب اسلامی در مشهد افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 2 میلیون و 750 نفربه کتابخانه های عمومی استان مراجعه کرده اند.
وی اظهار کرد: راه اصلاح یک جامعه اصلاح فرهنگ آن جامعه است لذا باید فرهنگ کتابخوانی در جامعه نهادینه شود.
وی گفت: برگزاری نشست های کتابخوان نقش مهمی در توسعه فرهنگ کتابخوانی دارد از این رو در سال جاری در کتابخانه های عمومی و مدارس استان یکهزار نشست کتابخوان برگزار و در این نشست ها پنج هزار عنوان کتاب معرفی شده است.
معاون فرهنگی، اجتماعی شهردار مشهد نیز در این نسشت گفت: کتابی خوب و تاثیرگذار است که انسان را از تاریکی به سوی نور سوق دهد.
هادی بختیاری افزود: قرآن کریم، بهترین کتاب برای ما مسلمانان است و ادبیات قرآن، ادبیات نورانی است.
در این نشست کتاب های 'مفتون و فیروزه' تالیف سعید تشکری، 'انقلاب رنگ ‌ها' تالیف حسن سلطانی، 'هشت میلی ‌متر از انقلاب' تالیف احمد عسکری و 'دختران هم شهید می‌شوند' تالیف آزاده فرزام نیا معرفی شد.
هم اکنون 200 کتابخانه عمومی در قالب کتابخانه نهادی یا مشارکتی در استان خراسان رضوی وجود دارد که از این تعداد 110 کتابخانه نهادی هستند و باقی کتابخانه ها به صورت مشارکتی با جلب مشارکت اشخاص حقیقی یا حقوقی ایجاد شده اند.
خبرنگار: ندا جواهرفر ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7505 / 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال