فرماندار: توسعه روستایی گناباد بدون اشتغالزایی ماندگار نیست

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: توسعه پایدار روستایی در این شهرستان بدون توجه به ایجاد فرصتهای شغلی و رفع معضل بیکاری اثر بخشی و کارآیی لازم را ندارد و باید به صورت توامان مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش ایرنا محمدعلی نبی پور روز یکشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی گناباد، گفت: تکمیل زیرساختها بدون توجه به ایجاد شغل ماندگار و پایدار نیست و تحقق اشتغال در روستاها نیازمند هم افزایی و تعامل بیشتر مسئولان و دستگاههای اجرایی ذیربط است و هر گونه تعلل و سنگ اندازی از سوی ادارات، ما را از رسیدن به سرمنزل مقصود باز می دارد.
وی استفاده از مشارکت مردم را عامل مهم موفقیت در توسعه و اشتغالزایی در مناطق شهری و روستایی در گناباد برشمرد و گفت: برخی منتقدان به جای توجه به مطالبات، با اهداف و اغراض خاص عملکرد دولت تدبیر و امید را زیر سئوال می برند.
فرماندار گناباد گفت: دولتهای یازدهم و دوازدهم میراثدار برخی سیاستهای نادرست دولت پیشین بوده اند و برخی افراد که سیاست های دولت تدبیر و امید را زیر سئوال می برند، خود با اتخاذ تصمیم های نادرست در سالهای قبل در بروز این مشکلات نقش داشته اند.
نبی پور در این زمینه تصریح کرد: مهمترین علت بسیاری از مشکلات جامعه و از جمله در شهرهای بزرگ و در بخشهای بحران آب و مسائل زیست محیطی، بی توجهی به توسعه روستایی در سالهای قبل بوده است.
شهرستان 88 هزار نفری گناباد در فاصله 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
حدود 60 هزار نفر از این جمعیت در مناطق شهری شامل گناباد، کاخک و بیدخت و بقیه در 112 روستای این شهرستان ساکن هستند.
خبرنگار:علیرضا حسن زاده ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
2095/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال