جانشین رئیس پلیس راه خراسان رضوی: توسعه ناایمن جاده های روستایی دغدغه ای جدی است

گناباد- ایرنا- جانشین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: توسعه ناایمن و بی رویه جاده های روستایی به یک دغدغه جدی در افزایش تصادفات فوتی و جرحی در این استان تبدیل شده است.

سرهنگ محمدعلی احسانبخش روز یکشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس راه گناباد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا بدون توضیح آماری به رشد فزآینده جاده های روستایی در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: از مسوولان ذیربط می خواهیم پیش از هرگونه اقدامی برای اصلاح و یا ساخت این جاده ها برای ایمن سازی آنها با پلیس راه مشورت کنند.
وی افزود: بیشترین تعداد تصادفات و تلفات و مجروحان ناشی از آنها در خراسان رضوی مربوط به جاده شاهرود - سبزوار و خستگی، خواب آلودگی راننده و واژگونی خودرو مهمترین علت سوانح جاده ای در این مسیر کویری است.
جانشین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی خواستار توجه آستان قدس رضوی به افزایش ساخت استراحتگاهها و مجتمعهای بین راهی در جاده های این استان به ویژه در مناطق کویری و جنوب خراسان رضوی شد و ادامه داد: میزان تلفات سوانح جاده ای در این استان از ابتدای امسال تاکنون به نسبت مدت مشابه سال قبل یک درصد کاهش یافته است.
وی گفت: خراسان رضوی پارسال با کاهش 160 نفری تلفات تصادفات جاده ای به نسبت سال 1394 رتبه نخست را در بین استانهای کشور کسب کرد. حفظ این رتبه و کاهش بیشتر تلفات و سوانح نیازمند فرهنگ سازی، هم افزایی و عزم جدی مردم و دستگاههای اجرایی ذیربط مانند هلال احمر و مرکز فوریتهای پزشکی است.
سرهنگ احسانبخش افزود: با وجودی که جاده های گناباد به لحاظ قرار داشتن در جنوب خراسان رضوی و نقطه ورودی این استان از استانهای جنوبی کشور از مسیرهای مهم و پر ترافیک محسوب می شود میزان تلفات جاده ای آن در این مدت 33 درصد کاهش یافت.
در مجموع 25 میلیون رفت و آمد سالانه خودروها در طول 20 هزار و 575 کیلومتر جاده های بین شهری و روستایی خراسان رضوی شش هزار تصادف دارای کروکی رخ می دهد. بطور معمول یک سوم این تصادفات مربوط به جاده های روستایی است.
خراسان رضوی 20 هزار و 575 کیلومتر راه دارد که 6 هزار و 422 کیلومتر آن بین شهری و 14 هزار و 152 کیلومتر راه روستایی است. ظرف 9 ماه گذشته امسال تلفات تصادفات جاده های روستایی نسبت به پارسال 27 درصد بیشتر شد. بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی خراسان رضوی در این مدت 629 نفر در اثر تصادفات جاده ای فوت کرده اند که فوت 122 نفر مربوط به تصادفات در جاده های روستایی است.
طی این مراسم سرگرد محمد چرمگی به عنوان رئیس پلیس راه گناباد معرفی و از خدمات سرهنگ دوم علی باغبان در مدت حدود دو سال تصدی این سمت تقدیر شد. گناباد با هزار و 450 کیلومتر جاده اصلی و فرعی در 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
خبرنگار: علیرضا حسن زاده **انتشار: حسین کریم زاده
2095/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال