افزایش 18 درصدی پروازها در فرودگاه سبزوار

سبزوار- ایرنا- مدیر فرودگاه سبزوار گفت: از ابتدای امسال تاکنون 248 پرواز در فرودگاه سبزوار انجام شد که نسبت به مدت مشابه پارسال 18 درصد بیشتر شده است.

علی اصغر روشن بین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت هشت هزار و 22 مسافر ورودی از خدمات پروازی و مسافری در فرودگاه سبزوار استفاده کردند که نسبت به مدت مشابه 30 درصد رشد دارد.
وی ادامه داد: ظرف 6 ماه نخست امسال هشت هزار و 617 مسافر خروجی نیز از خدمات پروازی و مسافری فرودگاه سبزوار بهره برده اند که این مورد نیز 26 درصد رشد نشان می دهد.
مدیر فرودگاه سبزوار گفت: همچنین در این مدت 48 هزار و 547 کیلوگرم بار ورودی و 58 هزار و 595 کیلوگرم بار خروجی از طریق این فرودگاه جا به جا شد.
وی افزود: فرودگاه سبزوار هم اینک در طول هفته پنج پرواز رفت و برگشت به مقصد تهران دارد. به زودی با مساعدت شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی(هما) و با پوشش 2 روز دیگر هفته، همه روزه پرواز رفت و برگشت به تهران برقرار می شود.
او ادامه داد: برقراری پروازهای عتبات عالیات، کیش و قشم از فرودگاه سبزوار نیز در حال پیگیری است.
فرودگاه سبزوار تنها فرودگاه فعال در غرب خراسان رضوی با مساحت 328 هکتار در فاصله هشت کیلومتری جنوب غربی شهر سبزوار قرار دارد. این فرودگاه سال 1383 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
سبزوار در فاصله 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
خبرنگار: حمید دلاوری هروی **انتشار: حسین کریم زاده
8145/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال