یک مسئول:

مصرف ماهی در خراسان رضوی کمتر از میانگین کشوری آن است

مشهد- ایرنا- مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: مصرف ماهی در این استان بسیار کمتر از میانگین کشوری آن است.

محمدرضا مهدی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون میانگین مصرف ماهی در کشور 10 کیلو و 600 گرم می باشد در حالی که این میزان در استان خراسان رضوی 6 کیلو و 200 گرم است.
وی اظهار کرد: میانگین مصرف ماهی بین مردم جهان نیز 20 کیلو و 200 گرم است که برای رسیدن به این میزان فاصله بسیار داریم و باید مردم را از مزایای مصرف ماهی بیش از پیش آگاه کنیم.
وی با بیان اینکه تولید ماهی سردآبی و گرم آبی در استان خراسان رضوی خوب است، گفت: سال گذشته 9 هزار و 355 تن ماهی خوراکی در استان تولید شد که هفت هزار و 429 تن ماهی سردآبی و هزار و 926 تن ماهی گرم آبی بود.
مهدی زاده با بیان اینکه تنها گونه ماهی سردآبی که در استان تولید می شود ماهی قزل آلا می باشد، افزود: سال گذشته مصرف ماهی قزل آلا در استان با توجه به گرایش مردم به مصرف ماهی تیلاپیا کاهش فراوان پیدا کرد.
وی اظهار کرد: به همین دلیل به دنبال پرورش گونه های دیگر ماهی سردآبی در استان هستیم.
وی گفت: هم اکنون 336 واحد تولید و پرورش ماهی سردآبی و یک هزار و 330 واحد پرورش و تولید ماهی گرم آبی در این استان فعالیت دارد.
7496 / 6053 خبرنگار: آرزو جاودانی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال