کارگاه آموزشی 'نقش بهشت' در مشهد

مشهد- ایرنا- مدیرعامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی گفت: دومین کارگاه هنری - تخصصی 'نقش بهشت' با حضور 80 هنرمند و طراح گرافیک از سراسر کشور روز چهارشنبه در مشهد آغاز شد.

علی ثابت نیا در این باره در جمع خبرنگاران افزود: این کارگاه تخصصی با محوریت طراحی آثار گرافیکی با مضامین مذهبی و انقلابی و با هدف آموزش و ارتقای کیفیت کار هنرمندان عرصه گرافیک برگزار شده و هنرمندان شرکت کننده در آن از بین 600 متقاضی از سراسر کشور انتخاب شده اند.
وی اظهار کرد: آثار خلق شده در این کارگاه با محتوای احادیث رضوی، شناخت القاب حضرت امام رضا (ع)، خدمت به محرومین و عدالت اجتماعی در سیره معصومین (ع) می باشد.
وی گفت: با توجه به اهمیت این کارگاه تخصصی، سعی شده است بسته کاملی از تصاویر با آرایه ‌های هنری حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) در اختیار هنرمندان شرکت ‌کننده در کارگاه قرار گیرد و به همین منظور در روز اول کارگاه، تور آشنایی با آرایه ‌ها و معماری این حرم مطهر برگزار شد.
ثابت نیا با بیان اینکه نخستین کارگاه نقش بهشت سال گذشته در حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، افزود: در کارگاه امسال استادانی چون 'حامد مغروری' از موسسین مجمع طراحان انقلاب اسلامی آیه و 'سید محمد رضا میری' دبیر نهضت مردمی پوستر انقلاب حضور دارند.
کارگاه مزبور تا 23 تیر ماه در تالار همایش های بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی دایر است.
7489 / 6053 خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال