عید ایرانی با کالای ایرانی

نماینده مجلس: خرید اجناس خارجی فرهنگ و عادتی غلط است

مشهد- ایرنا- نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: به رغم کیفیت بالای بسیاری از اجناس تولید داخل مردم برای خرید اجناس خارجی تمایل بیشتری نشان می دهند که نشاندهنده رواج فرهنگ و عادتی غلط در جامعه است.

حمید گرمابی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با فرهنگ سازی می توان این تصور غلط را اصلاح کرد بنابراین رسانه ها نقش و وظیفه مهمی در این زمینه دارند.
وی ادامه داد: در همین چارچوب برنامه های صدا و سیما بر فرهنگ و اقتصاد جامعه تاثیر و می تواند در فرهنگ سازی و ترغیب مردم نسبت به خرید تولیدات داخلی تاثیرگذار باشد.
این نماینده مجلس گفت: با این وجود فیلمها و سریالهای تولیدی صدا و سیما نشان می دهد این سازمان توجهی به این موضوعات نداشته و برنامه مدون و راهبردی کاملی در ارتباط با حمایت از کالای داخلی در آن به چشم نمی خورد.
گرمابی افزود: شب عید زمان فروش محصولات بسیاری از اصناف بوده و هموطنان با خرید کالای ایرانی ضمن حمایت از صنایع داخلی برای جوانان جویای کار ایجاد اشتغال می کنند.
وی ادامه داد: خرید هر کالای ایرانی باعث ایجاد اشتغال برای جوانان تحصیلکرده ای می شود که ممکن است در هر خانواده ای نظیر این افراد وجود داشته باشد.
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: شیوه زندگی کاری و شخصی مسئولان و پایبندی آنان به خرید کالای داخلی نیز در ترغیب مردم به استفاده از تولیدات ملی موثر است.
وی افزود: از طرفی دولت نیز طی دستور العملی همه دستگاهها را از خرید کالای خارجی منع کرده مگر اینکه در داخل کشور از آن کالا تولید نشود و معتقدم به صورت کلی طبق این دستورالعمل رفتار می شود.
گرمابی ادامه داد: مصرف کننده برای حمایت از تولیدکننده داخلی می تواند از توقعاتش کم کند و با کیفیت پائین تر و قیمت بالاتر خرید کند اما این ضرر حد و حدود مشخصی دارد و مصرف کننده ایرانی باید کالایی با قیمت و کیفیت مناسب در اختیار بگیرد.
خبرنگار: ناصر اسدزاده هروی **انتشاردهنده: حسین کریم زاده
3221/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال