باغ های آستان قدس رضوی به اردوگاههای فرهنگی تربیتی اختصاص می یابد

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: باغ های متعلق به آستان قدس رضوی در سراسر کشور با حفظ فضای مشجر به اردوگاههای فرهنگی و تربیتی ویژه جوانان و نوجوانان و تشکل های مردمی اختصاص می یاید.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی روز سه شنبه در مراسم افتتاح اردوگاه فرهنگی تربیتی امام رضا (ع) در باغ بیلدر طرقبه افزود: هیچ درختی از باغ های آستان قدس رضوی قطع نخواهد شد مگر اینکه توجیه کارشناسی داشته باشد.
وی اظهار کرد: باغ های آستان قدس رضوی در مشهد، کرمان، تهران و دیگر نقاط کشور باید به صورت باغ باقی بماند زیرا باغ ها شریان های تنفسی شهر هستند و با نابودی آنها مردم دچار مشکل خواهند شد.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه راضی نیستیم با تغییر کاربری باغ ها منفعتی برای آستان قدس رضوی ایجاد شود افزود: هر درخت که به دلایل توجیه پذیر قطع شود باید به جای آن درختی کاشته شود و از این باغ ها حراست به عمل آید.
وی گفت: هزاران اردوی دانشجویی، دانش آموزی و هیات های مذهبی که وارد مشهد می شوند باید بتوانند از امکانات آستان قدس رضوی استفاده کنند.
وی اظهار کرد: در این راستا و با هدف تخصیص بخشی از امکانات موقوفات آستان قدس رضوی برای زائران حضرت امام رضا (ع) از باغ های این آستان مقدس برای برگزاری اردوهای دانشجویی و دانش آموزی استفاده خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: به دنبال آن هستیم که به نام حضرت امام رضا (ع) جایگاهی برای معرفت افزایی و بصیرت افزایی جوانان ایجاد کنیم و فضای مفرح و با نشاط برای آنها به وجود آوریم.
وی ادامه داد: اردوگاه فرهنگی تربیتی امام رضا (ع) که امروز افتتاح شد باید در همه ابعاد تربیتی، آموزشی، فرهنگی و رفاهی سرآمد همه مراکز تربیتی مشابه در کشور باشد و زمینه حضور تشکل های مردمی سراسر کشور را فراهم کند.
رئیس سازمان جوانان آستان قدس رضوی نیز در این مراسم گفت: اردوگاه فرهنگی تربیتی امام رضا (ع) به مساحت 40 هکتار در منطقه بیلدر طرقبه راه اندازی شده و تاکنون پنج هزار دانش آموز برای حضور در این اردوگاه طی ایام نوروز ثبت نام کرده اند.
مجتبی مختاری افزود: پیش بینی می شود این اردوگاه سال آینده پذیرای 80 هزار دانش آموز و اعضای تشکل های جوانان باشد.
7489 / 6053 خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال