هزار و 800 میلیارد ریال برای تکمیل پروژه میدان شهدا نیاز است

مشهد - ایرنا - مدیر اجرایی طرح میدان شهدا مشهد گفت: هزار و 800 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه بزرگ میدان شهدا مورد نیاز است.

وحید برجسته نژاد روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: 700 میلیارد ریال از این حجم اعتبار برای تملک و بقیه آن به منظور اجرای پروژه های باقیمانده هزینه می شود.
وی گفت: تاکنون هشت هزار و 300 میلیارد ریال برای اجرای این پروژه هزینه شده و 70 درصد پیشرفت کرده است.
مدیر اجرایی طرح میدان شهدا مشهد افزود: 70 پروژه با کاربریهای مختلف تجاری، اداری، فرهنگی و مذهبی در طرح میدان شهدا در دست اجرا است و تا سال 96 این طرح بزرگ تکمیل می شود.
وی یکی از مهمترین مشکلات اجرای پروژه را تامین زیرساختهای خدماتی آب ، برق و گاز عنوان و بیان کرد: برای رفع این مشکل اجرای تونل انرژی به متراژ دو و نیم کیلومتر در رینگ میدان شهدا در دستور کار قرار گرفت که با 50 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه هفته آتی به بهره برداری می رسد.
برجسته نژاد گفت: پارک هشت آباد به مساحت یک و نیم هکتار نیز از پروژه های این طرح است که تا پایان تابستان جاری افتتاح می شود.
وی افزود: تالار شهر مهمترین و بلندترین ساختمان در پروژه های طرح میدان شهدا می باشد که در مساحت 20 هزار مترمربع دارای کاربریهای مختلف است.
مدیر اجرایی طرح میدان شهدا مشهد با تاکید بر اینکه ساختمان تالار شهر فقط ساختمان شورای شهر نیست ادامه داد: دو طبقه از این ساختمان هشت طبقه به شورای شهر مشهد اختصاص یافته است.
وی گفت: سال همایش، فضاهای فرهنگی، موزه و گالری از دیگر بخشهای این تالار است که در اختیار مردم قرار می گیرد.
او با تاکید بر اینکه میدان شهدا باید تا سال 1396 برابر با سال 2017 میلادی موعد پایتختی جهان اسلام برای مشهد به میدانی برای حضور ملل اسلامی تبدیل شود افزود: علاوه بر طراحی و اجرای المان تاریخی و تندیسهای مرتبط با مبارزان مردم مشهد در جریان انقلاب اسلامی در میدان شهدا، جایگاهی ویژه نیز در مجاورت ساختمان تالار شهر برای نصب تصاویر شهدای هسته ای، شهدای حرم مطهر رضوی و شهدای خرمشهر ایجاد خواهد شد.
اجرای طرح میدان شهدا از سال 1383 به عنوان یکی از بزرگترین برنامه های نوسازی و بهسازی بافت فرسوده مشهد با وسعت 35 هکتار شامل 70 پروژه اداری، فرهنگی، مذهبی، اجتماعی، اقتصادی و خدماتی آغاز شده است.
7505/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال