ترجمه قرآن کریم به 2011 زبان در قاره آفریقا

مشهد – ایرنا – مسوول غرفه آثار قرآنی کشورهای آفریقایی در دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد گفت: ترجمه قرآن کریم به دو هزار و 11 زبان در قاره آفریقا وجود دارد که برای مسلمانان شیعه و سنی این قاره بسیار مقدس است.

آفریقا سومین قاره پهناور جهان است که 61 کشور دارد و از بیشترین جمعیت مسلمان دنیا شامل 52.39 درصد برخوردار است.
اسماعیل دیالو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین زبانی که مردم آفریقا به آن تکلم می کنند 'سواحلی' یا 'سهیلی' است که در 12 کشور رایج است و بیشتر قرآن های موجود در این قاره به زبان سهیلی ترجمه شده اند.
وی بیان کرد: روشهای متنوع و جالبی برای یادگیری و حفظ قرآن کریم در قاره آفریقا وجود دارد که یکی از رایج ترین این روشها نوشتن آیات بر روی چوب و حفظ آن است.
وی اظهار کرد: از گذشته های بسیار دور، در زمانی که هنوز کاغذ توسط بشر درست نشده بود کودکان آفریقایی آیات قرآن را بر روی چوب می نوشتند و آنها را حفظ می کردند، این روش هنوز در کشورهای آفریقا رایج است.
وی با اشاره به استقبال مردم آفریقا از کلاس ها و محافل تفسیر قرآن کریم گفت: مفسران بسیاری در این قاره به کار تفسیر قرآن مشغول هستند که یکی از مشهورترین آنها 'شیخ ابوبکر میگا' از کشور 'بورکینا فاسو' است.
این طلبه خارجی جامعه المصطفی مرکز مشهد اظهار کرد: در این غرفه آثار قرآنی 17 کشور آفریقا در معرض نمایش بازدید عموم قرار گرفته است.
مسوول روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد درباره غرفه این نهاد گفت: طلبه های 25 ملیت دنیا در دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد در قالب هشت غرفه برنامه های قرآنی خود را ارائه کردند.
موسی الرضا انصاری مهر افزود: غرفه های این مجموعه شامل غرفه ستاد، سبک زندگی اسلامی مهد قرآن و پیش دبستانی نور المصطفی، غرفه خواهران با حضور هشت کشور شامل نیجریه، نیجر، ترکیه، مصر، هندوستان، پاکستان افغانستان و بورکینا فاسو، غرفه فرهنگ و ملل مسلمان، دین و رسانه، اداره قرآن و حدیث و تشریفات در بخش بین المللی نمایشگاه قرآن و عترت مشهد می شود.
دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد از ششم تا 15 تیرماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد در حال برگزاری است.
نمایشگاه این دوره با 700 غرفه در 27 بخش حوزوی، دانشگاهی، عفاف و حجاب، قرآن، عترت، جلسات و محافل قرآنی و نیز 27 نماینده از کشورهای مختلف همچون عراق، سوریه، مصر و پاکستان برپا شده است.
7489/1211

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال