مشاور وزیر ارشاد بر استفاده از ظرفیتهای فرهنگی برای توسعه گردشگری تاکید کرد

مشهد - ایرنا - مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید با برنامه ریزی لازم از ظرفیتهای فرهنگی برای توسعه کمی و کیفی صنعت گردشگری کشور بیشتر استفاده کرد.

حجت الاسلام محمد علی امینیان روز سه شنبه در ادامه همایش ملی فرهنگ، هویت شهری و گردشگری در مشهد افزود: ایران به رغم داشتن ظرفیت های فراوان در صنعت گردشگری نتوانسته است در ردیف های اول تا سوم جهان در این زمینه جای بگیرد و باید سهم این بخش در سطح ملی و بین المللی ارتقا یابد.
وی اظهار کرد: در شرایطی که تحریمهای مختلف از سوی دشمنان به کشور ما تحمیل شده می توان با اتکا به توان و ظرفیت های خود در بخشها و صنایع گوناگون و به ویژه صنعت گردشگری برای توسعه و رونق اقتصادی کشور گام برداشت.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: توسعه صنعت توریسم در کشور مستلزم عنایت جدی به فرهنگ و هویت تاریخی ایرانی و اسلامی است.
وی برخورداری از فرهنگ ارزشی مبتنی بر تعالیم اسلامی را از امتیازات مهم کشور ما در سطح بین المللی دانست و افزود: اکثر کشورها دارای ظرفیتها و پیشرفتها در عرصه های نظامی، فناوری، گردشگری، صنایع و از این قبیل هستند ولی این امتیاز از مصادیق برتری ایران در سطح بین المللی است.
وی برپایی همایش ملی فرهنگ، هویت شهری و گردشگری را از اقدامات و بسترهای بسیار خوب برای معرفی صنعت گردشگری کشور دانست و بر همکاری دولت ، مجلس شورای اسلامی و وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، تحقیقات و فناوری، امور خارجه، سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری و دانشگاهها و مراکز آموزش عالی برای برگزاری مستمر این همایش در سالهای آینده تاکید کرد.
وی آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای برگزاری کیفی این همایش در عرصه بین المللی اعلام کرد.
همایش ملی فرهنگ، هویت شهری و گردشگری کشور با حضور مسوولان و صاحبنظران این عرصه و اساتید و دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور به مدت یک روز و به میزبانی موسسه آموزش عالی بینالود در مشهد برگزار شد.
حدود یک هزار مقاله در بخشهای شهرسازی، معماری و گردشگری از سراسر کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شد که از این تعداد 60 اثر به صورت شفاهی و 120 اثر هم در قالب پوستر نمایشگاهی در همایش ارایه شد./2
2095/ 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال