تاکید رییس بسیج رسانه خراسان رضوی بر تلاش رسانه ها برای تحقق شعار سال

مشهد - ایرنا - رییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی بر استفاده مناسب از ظرفیت رسانه های ارتباط جمعی به منظور تحقق شعار مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر همدلی و همزبانی دولت و ملت تاکید کرد.

سرهنگ پاسدار جواد علما روز سه شنبه در جریان بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان رضوی در مشهد گفت: رسانه ها از ظرفیت بسیاری برای بسترسازی و تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب از جمله در خصوص تبیین ابعاد شعار امسال برخوردارند.
وی افزود: با توجه به شرایط کشور در سطح ملی و بین المللی از جمله مذاکرات هسته ای و انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی این نامگذاری نشاندهنده اهمیت و حساسیت همدلی و همزبانی دولت و ملت است.
رییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص اطلاع رسانی صادقانه و شفاف نیز گفت: برخی رسانه ها در انعکاس اخبار و گزارشها مصالح کشور را نادیده می گیرند که منجر به بروز مسائل و مشکلاتی می شود.
وی افزود: رسانه ها که به قوام نظام، حاکمیت و آرمانهای انقلاب اسلامی اعتقاد دارند نباید مطالب خود را بگونه ای منعکس کنند که دستاویزی برای رسانه های خارجی و دشمنان قرار گیرد.
علما ادامه داد: در شرایطی که رسانه های بیگانه و وابسته به دشمنان روحیه یاس و ناامیدی را در بین مردم تزریق می کنند رسانه های کشور باید با انعکاس اخبار و گزارشهای امیدبخش ترفندهای معاندان را خنثی کنند.
وی گفت: رسانه های گروهی با نقد و نظارت جدی بر عملکرد مسوولان و بخشهای مختلف و پرهیز از نگاههای جناحی و مصلحت طلبیها به وظیفه خود در انعکاس اخبار و گزارشهای دقیق و شفاف بیش از پیش عمل کنند.
رییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی افزود: تعامل بین سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان رسانه رسمی نظام و بسیج رسانه برای جهت دهی رسانه ها به منظور تحقق مسائل مورد تاکید رهبر معظم انقلاب از جمله نامگذاری سال و بررسی مسائل و مشکلات استان مهم است و باید از این پتانسیل بیشتر استفاده کرد.
وی ادامه داد: باید طی جلساتی با حضور مسوولان رسانه های خراسان رضوی و با پرهیز از نقاط افتراق و تاکید بر مشترکات به نوعی موج رسانه ای در راستای اهداف نظام در این استان به عنوان دومین قطب رسانه ای کشور ایجاد نمود.
علما گفت: باید این مسائل در قالب گفتمان و جریانسازی با حضور مدیران و دست اندرکاران رسانه های گروهی و مسوولان استان با محوریت خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز خراسان رضوی مورد بررسی قرار گیرند.
وی افزود: همچنین باید با بازدید مدیران رسانه های گروهی از واحدهای تولیدی، دست اندرکاران رسانه ها با مسائل و مشکلات این بخش بیش از پیش آشنا شده تا در انعکاس مطالب بهتر عمل کنند.
رییس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی مشکلات معیشتی، رفاهی و ارتقاء سطح تخصصی فعالان رسانه ها را نیز دغدغه های مهم متولیان و دست اندرکاران این بخش ذکر و بیان کرد: باید با هم افزایی رسانه ای و جلب توجه بیشتر مسوولین برای رفع این تنگناها تلاش کرد.
علی حیدری رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز خراسان رضوی نیز با مهم ارزیابی کردن تعامل بین این سازمان و بسیج رسانه و همچنین دیگر رسانه ها آمادگی 'ایرنا' را برای بسترسازی تحقق آن اعلام کرد.
رییس و اعضای شورای سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی با بازدید از بخشهای مختلف خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان رضوی از نزدیک در جریان فعالیتهای این رسانه قرار گرفتند.ک/2
2095/1858

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال