بین المللی شدن پیست اسکی شیرباد مشهد در گرو حمایت مسوولان است

مشهد -ایرنا - رییس پیست اسکی شیرباد مشهد گفت: این پیست به عنوان تنها پیست اسکی شرق و شمال شرق کشور با توجه به توان خاص خود قابلیت بین المللی شدن را دارد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، 'سیدمحمدکاظم مظلوم' افزود: با عنایت به قرار گرفتن پیست اسکی شیرباد در نزدیک مشهد به عنوان کلانشهر مذهبی جهان که سالانه پذیرای میلیونها زائر و مسافر است، می توان با برگزاری مسابقات مختلف در جهت بین المللی شدن این پیست گام برداشت که این جز در سایه حمایت مسوولین ذیربط محقق نمی شود.
وی با اشاره به نبود راه مناسب و ایمن برای رفتن به پیست شیرباد، اظهار کرد: به منظور مسطح و آماده کردن پیست شیرباد، تجهیزات و لوازمی را تهیه کرده ایم تا مکانی مطمئن و بدون هیچ پرتگاه برای ورزشکاران و علاقه مندان به وجود آوریم.
وی افزود: این پیست قابلیت این را دارد که تا اواسط اردیبهشت ماه میزبان ورزشکاران و گردشگران خارجی که بیشتر از کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند باشد و ما امکان این را داریم که با سرویس دهی مطلوب مکانی آرام و سرشار از شادی برای علاقه مندان فراهم کنیم.
مظلوم گفت: این پیست هم اکنون ظرفیت پذیرش حدود 1000 علاقه مند به این ورزش را دارد اما با توجه به امکانات موجود و نبود منابع مالی برای فراهم کردن لوازم و تجهیزات مناسب نمی توانیم بیشتر از 200 نفر را سرویس دهی کنیم که این بسیار ناراحت کننده می باشد.
رییس پیست اسکی شیرباد در زمینه شناسایی استعدادهای اسکی استان افزود: در نظر داریم با برگزاری مسابقات استانی و راه اندازی مسابقات چهارجانبه، استعدادهای نهفته و کشف نشده این ورزش را کشف و شناسایی کنیم و ورزشکاران مستعد و قهرمانانی خوب به جامعه ورزشکار معرفی و تحویل دهیم.
وی ادامه داد: برای تجهیز و توسعه پیست دست کم 50 میلیارد ریال لازم است تا بتوانیم ورزشکاران بیشتری را ساماندهی نموده و با تهیه لوازم مناسب مانند یک دستگاه سیژ به علاقه مندان سرویس دهی کنیم.
وی خاطر نشان کرد: این پیست ظرفیت انجام شش کیلومتر اسکی را دارد که هم اکنون
فقط 1.5 کیلومتر آن قابلیت استفاده را دارد.
وی ادامه داد: پیست اسکی شیرباد در 18 کیلومتری روستای دولت آباد پس از حدود سه سال امکان سنجی و مکان یابی از سال 1387، سرانجام در سال 1389 بازگشایی و کار خود را آغاز کرد.
وی افزود: در سال 1389 با وارد کردن یک دستگاه پیست کوب از ایتالیا که هزینه بسیار در بر داشت، توانستیم شرایط و محیط را برای فعالیت و تفریح علاقه مندان و ورزشکاران رشته اسکی مهیا کنیم.
مظلوم ادامه داد: هم اکنون با وجود امکانات اندک به خاطر داشتن شرایط خوب آب و هوایی توانسته ایم این پیست را همزمان با پیست توچال راه اندازی کنیم که این خود نشان دهنده ظرفیتهای بسیار این پیست از نظر برف می باشد.
وی نبود راه ایمن و مطمئن برای عزیمت علاقه مندان به پیست را یکی از مشکلات مهم و اساسی این پیست دانست.
رییس پیست اسکی شیرباد گفت: بسیاری از راه های منتهی به پیست های کشور آسفالت و برای رفت و آمد مناسب می باشد اما حدود 18 کیلومتر از مسیر روستای دولت آباد تا پیست اسکی شیرباد نامناسب و خاکی است که این امر موجب شده افراد کمتری به این مجموعه ورزشی مراجعه نمایند.
وی افزود: در حالی که مسوولیت برف روبی و پاکسازی تمام پیست های کشور از جمله پیست دیزین و توچال بر عهده اداره راه می باشد، این کار در پیست شیرباد توسط خود ما و گاهی با کمک های اندک اداره راه چناران انجام می شود.
وی اظهار کرد: اگر مسوولان ما را حمایت کنند توانایی پیشرفت را داریم و حتی می توانیم با پرورش استعدادهای اسکی در سطح کشور جایگاه مناسبی به دست آوریم.
وی گفت: قدرت آن را داریم که مسابقات کشوری را در این پیست برگزار کنیم، چون این مکان قابلیت بین المللی شدن را دارد که این امر بدون حمایت مسوولان امکان پذیر نخواهد شد./1
7490/ 664

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال