کم رنگ شدن نقش و اهمیت خانواده از ویژگیهای سبک زندگی غربی است

مشهد- ایرنا- یک پژوهشگر گفت: کم رنگ شدن نقش و اهمیت خانواده از ویژگیهای سبک زندگی غربی است.

استاد علی اکبر رائفی پور ظهر یکشنبه در همایش ˈدانشجویی به سبک انتظارˈ در دانشگاه فردوسی مشهد، اظهار داشت: خانواده به فرد هویت می دهد و درک ولایت پذیری در محیط خانواده شکل می گیرد.
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات سبک زندگی غربی بها ندادن به جایگاه و نقش خانواده در شکل گیری هویت افراد است، افزود: کم رنگ شدن اهمیت و نقش خانواده در جامعه به معنای از دست دادن هویت جامعه است.
رائفی پور اظهارداشت:هویت یک فرد و ملت، شاکله ای است که آن فرد و ملت را به سمت کمال و پیشرفت سوق می دهد.
وی با اشاره به اینکه سبک زندگی در دنیا جریان افراط و تفریط را تجربه کرده است ،گفت: سبک زندگی اسلامی حد وسط سبک های افراطی و تفریطی است که بر پایه اسلام و عقلانیت شکل گرفته است.
وی با بیان اینکه در سبک زندگی اسلامی و مهدوی برنامه و هدف آرمانی افراد و جامعه رسیدن به قرب و کمال الهی است، افزود : سبک زندگی مهدوی برگرفته از زندگی امام حسین(ع) و آمیخته با مردانگی، مروت، ساده زیستی و ایثارگری است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه آزادی یک مفهوم خود متناقض است، افزود: آزادی محض معنا ندارد و در محدودیت معنای آزادی قابل درک است.
رائفی پور گفت: در سبک زندگی اسلامی همه چیز بر پایه تعادل است و انسان باید با بهره گیری از همه نیروها و ظرفیتهای وجودی خویش و در چهارچوب عقل و دین در مسیر کمال گام بردارد. /2
7505/659

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال