بزرگترین هلدینگ کشاورزی شرق کشور متعلق به آستان قدس رضوی است

مشهد – مدیر عامل سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی گفت: هلدینگ (شرکت مادر تخصصی) کشاورزی این سازمان با تولید بیش از 128 هزار تن انواع محصولات کشاورزی و باغی بزرگترین هلدینگ کشاورزی در شرق کشور است.

ˈمهدی عزیزیانˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی رضوی جزو پیشرفته ترین و پربازده ترین هلدینگ های کشاورزی در شرق کشور می باشد که ضمن توجه به تامین نیازمندی های شرکت های صنایع غذایی آستان قدس رضوی، تولیدکننده محصولات کشاورزی است.
او اظهار داشت: هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی رضوی بیش از 67 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی را در اختیار دارد.
وی بیان کرد: هلدینگ کشاورزی این سازمان سالانه حدود 125 هزار تن انواع محصولات زراعی شامل گندم، جو، یونجه، چغندر قند، محصولات جالیزی، ذرت علوفه ای و بیش از سه هزار و 500 تن محصولات باغی شامل انواع سیب، گلابی، آلو، پسته، زیتون تولید می کند که سهم عمده ای را در تامین غذای استان خراسان رضوی و کشور دارد.
وی افزود: هلدینگ کشاورزی آستان قدس رضوی با بیش از 70 هزار هکتار در جنگل های استانهای مازندران و گیلان در عرصه فعالیتهای جنگلداری سالانه 45 هزار مترمکعب فرآورده های چوبی را تولید و وارد بازار می کند.
مدیر عامل سازمان اقتصادی رضوی اظهار داشت: این شرکت مادر تخصصی، متشکل از 10 شرکت در استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان و مازندران، شامل موسسه کشت و صنعت مزرعه نمونه، موسسه باغات قدس رضوی، کشاورزی و موقوفات جنوب خراسان، کشاورزی رضوی، کشت و صنعت انابد، موقوفات چناران، کشت و صنعت اسفراین، کشت و صنعت سرخس، موقوفات سمنان و جنگل های قدس رضوی می باشد.
وی افزود: از ماموریت های اصلی این هلدینگ، به کارگیری منابع موقوفاتی وابسته به آستان قدس رضوی به منظور سودآوری مناسب و پایدار، حفظ و احیای اراضی موقوفه و هزینه در راستای عمل به نیات واقفین در زمینه های مختلف از جمله زراعت، باغبانی، جنگل داری، گوسفند داری و شیلات و آبزیان می باشد./3
7489 /664

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال