تعداد رشته های دانشکده فنی و حرفه ای سما مشهد به 13 رشته افزایش یافت

مشهد - معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی مشهد از افزایش تعداد رشته های دانشکده فنی و حرفه ای سما مشهد از 11 به 13 رشته خبر داد.

مهندس علیرضا معظمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: دو رشته جدید ˈرباتیکˈ و ˈآسانسور و پله برقی ˈ به رشته های این دانشکده افزوده شده است.
وی افزود: این دو رشته از سوی سازمان سما به تصویب رسیده و دانشکده سما مشهد از مهرماه سال جاری در مقطع کاردانی پیوسته این دو رشته دانشجو پذیرش می کند.
معظمی با اشاره به تنوع رشته های موجود در دانشکده سما مشهد گفت: در حال حاضر حدود سه هزار و 200 دانشجو در 11 رشته کامپیوتر، حسابداری ، تربیت بدنی ، معماری ، نقشه برداری ، ساختمان ، مکانیک خودرو ، الکتروتکنیک، الکترونیک ، تاسیسات الکتریکی و گرافیک در این دانشکده در مقطع کاردانی پیوسته مشغول به تحصیل می باشند که با تاسیس دو رشته جدید ، در نیمسال آینده این تعداد به 13 رشته افزایش می یابد.
وی در ادامه از برگزاری نخستین جشنواره سراسری پژوهش ها و اختراعات دانشجویی ویژه دانشجویان دانشکده های فنی و حرفه ای سما دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای سراسر کشور در دو بخش و 12 رشته تخصصی در مشهد خبر داد.
معظمی گفت : در این جشنواره دانشجویان در دو بخش طرح های پژوهشی و اختراعات در رشته های کامپیوتر، مکانیک خودرو ، ساخت و تولید، الکتروتکنیک ، الکترونیک ، ساختمان ، تاسیسات ، حسابداری، گرافیک، نقشه کشی معماری ، نقشه برداری و فناوری نانو به مدت دو روز به رقابت می پردازند و پس از طی مراحل داوری از برگزیدگان نهایی جشنواره در مراسم اختتامیه تقدیر می شود.
معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی مشهد افزود: این جشنواره با حمایت و نظارت سازمان سما و با هدف شناسایی دانشجویان نخبه و خلاق ، توسعه تفکر پژوهشی در آموزشکده های سما و ایجاد زمینه مناسب برای حضور در جشنواره ها و نمایشگاه های ملی و بین المللی ، در روزهای 13 و 14 شهریورماه سال جاری به میزبانی دانشکده فنی و حرفه ای سما مشهد برگزار می شود./3
7505/659

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال