جلوه هایی از آیین جشن نیمه شعبان در مسجد جمکران

قم - ایرنا - آیین گرامیداشت شب نیمه شعبان، میلاد باسعادت حضرت مهدی موعود(عج) که شنبه شب با حضور میلیونی عاشقان امام عصر(عج) در مسجد مقدس جمکران برگزار شد با جلوه هایی همراه بود.

به گزارش ایرنا، این آیین که از عصر امروز با اجرای برنامه های متنوع در مسجد مقدس جمکران آغاز شده با اجرای برنامه احیای شب نیمه شعبان در حال پیگیری است.

** موکب ها و ایستگاه های صلواتی کوچک و مخلصانه کودکانه در مسیرهای منتهی به مسجد جمکران از جمله جلوه های جشن نیمه شعبان در قم بود که در آن کودکان و نوجوانان با در دست داشتن شیرینی و شربت، از زائران مهدوی پذیرایی کردند.

** اجرای برنامه های همخوانی توسط عاشقان امام عصر(عج) در مسجد مقدس جمکران از جمله جلوه های باشکوه این شب معنوی بود، زائران در این برنامه دعای فرج و توسل را به صورت همخوانی قرائت و تعجیل در فرج را از خداوند متعال درخواست کردند.

** مدیحه سرایی و قرائت زیارت آل یاسین توسط مداحان اهل بیت(ع) در گرامیداشت این شب بزرگ از دیگر جلوه هایی بود که مورد توجه زائران مسجد مقدس جمکران قرار گرفت و آنان شادی خود را در رسیدن سالروز میلاد امام زمان(عج) به نمایش گذاشتند.

** نور افشانی مسجد جمکران که با شکوه خاصی برگزار شد، از تاثیرگذارترین برنامه های شب نیمه شعبان در این مکان مقدس بود.

** منتظران حضرت ولی عصر(عج)، با در دست داشتن پرچم ها و سربندهایی منقش به نام «ابا صالح المهدی(عج)» ندای یا مهدی ادرکنی سردادند و برای ظهور منجی عالم بشریت دست دعا به آستان الهی برافراشتند.

** تجلیل از مجاهدت های آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین و انتخاب وی به عنوان مهدی یاور سال 1398 مسجد جمکران از دیگر بخش های ویژه برنامه جشن نیمه شعبان در مسجد جمکران بود.

** مسجد مقدس جمکران در شب نیمه شعبان، میعادگاه منتظرانی از استان های مختلف ایران و کشورهای مختلف دنیا از جمله افغانستان، آذربایجان، عراق، لبنان و پاکستان بود که وحدت و همدلی حول ولایت را به زیبایی به نمایش گذاشتند.

**گروه سرود میثاق نیز با اجرای سرود های مهدوی و استکبارستیز، حال و هوایی خاص به این آیین بخشید و شور حماسه را در دل زائران مسجد جمکران زنده کرد.

** در ادامه این آیین گروه های تواشیح به اجرای برنامه پرداختند و دعای کمیل توسط مداحان اهل بیت(ع) قرائت شد تا مقدمه ای برای آغاز برنامه احیای شب نیمه شعبان در مسجد جمکران باشد.

** بعد از ظهر امروز نیز در آغاز ویژه برنامه های جشن نیمه شعبان، پرچم گنبد مسجد مقدس جمکران با حضور خادمان این مسجد تعویض شد.
همه ساله در ایام نیمه شعبان عاشقان و شیفتگان حضرت ولیعصر(عج) از سراسر ایران اسلامی با تشرف به مسجد مقدس جمکران در جشن ولادت آخرین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت شرکت کرده و برای ظهور و سلامتی ایشان دست به دعا برمی دارند.
پیش بینی شده است بیش از سه میلیون زائر از سراسر استان و کشورهای مختلف جهان در جشن نیمه شعبان در مسجد جمکران حضور یابند.
7404/ 1175

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال