30 موکب فرهنگی در مسیر مسجد جمکران برپا شد

قم - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: بیش از 30 موکب در مسیر پیاده روی زائران مهدوی از حرم حضرت معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران در بلوار پیامبر اعظم(ص) برای انجام برنامه های فرهنگی برپا شده است.

سید موسی حسینی کاشانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این که فعالیت های فرهنگی در مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) به منظور ترویج فرهنگ مهدوی و تبیین فرهنگ انتظار در جشن های نیمه شعبان امسال پررنگ تر شده است، افزود: حمایت از موکب های مسیر که در حوزه فرهنگی فعالیت می کنند در دستور کار است.
وی تخصصی شدن فعالیت موکب های فرهنگی را حرکتی جریان ساز دانست و گفت: برنامه های فرهنگی مسیر پیاده روی زائران مهدوی در بلوار پیامبر اعظم(ص) نسبت به سال های گذشته منسجم تر و منظم تر است و تلاش شده تا مشکلات سال های گذشته به حداقل خود کاهش یابد.
وی با بیان اینکه موکب ها و ایستگاه های صلواتی از 50 شهر کشور برای استقرار در بلوار پیامبر اعظم(ص) به منظور پذیرایی از زائران مهدوی اعلام آمادگی کرده اند ابراز کرد: تلاش شده است تا این بلوار به عنوان مسیر اصلی پیاده روی زائران از حرم حضرت معضومه(س) تا مسجد جمکران به نمادی فرهنگی در کشور تبدیل شود.
حسینی کاشانی با اشاره به وقوع سیل در برخی از نقاط کشور در روزهای گذشته اظهار داشت: به منظور جمع آوری کمک های مردمی برای ارسال به مناطق سیل زده، هماهنگی لازم برای جمع آوری هدایای مردمی در مسیر پیاده روی مهدوی با هلال احمر، بسیج و برخی موکب های مسیر انجام شده است.
وی همچنین افزود: جشن های و ویژه برنامه های نیمه شعبان در سطح شهر قم و برپایی موکب های فرهنگی در مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) از جمله محورهای فعالیت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در ایام نیمه شعبان است.
وی گفت: در سطح شهر ویژه برنامه های مختلفی توسط کانون های مساجد، دستگاه های مخلتف فرهنگی و مساجد استان برنامه ریزی شده که برگزاری کنگره شعر مهدوی از جمله برنامه های شاخص این ایام در قم است.
بلوار پیامبر اعظم(ص) قم، مسیری هفت کیلومتری است که حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران را با جاده ای مستقیم به هم متصل می کند.
7404/ 1175

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال