محدویت های ترافیکی نیمه شعبان در قم اعلام شد

قم - ایرنا - سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی قم گفت: با توجه به وضعیت مرکز شهر و خیابان های اطراف حرم حضرت معصومه(س)، ازساعت 14 روز شنبه 31 فروردین ماه جاری، همزمان با ایام نیمه شعبان محدویت آمد و شد خودروهای شخصی و موتورسیکلت اعمال خواهد شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسن قیصری روز پنجشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: این محدودیت ها از تقاطع عمار یاسر- آذر به سمت چهارراه بازار و بالعکس، از سه راه سجادیه به طرف خیابان انقلاب، از انتهای بلوار بهار به سمت خیابان ارم، طول بلوار پیامبر اعظم(ص)، ابتدای ورودی پارکینگ ناظم زاده از سمت کوه خضرنبی و میدان بقیه الله ابتدای بلوار ظهور به سمت مسجد مقدس جمکران می باشد.
وی تصریح کرد: وسایل نقلیه ای که از سمت حرم حضرت معصومه - بلوار پیامبر اعظم(ص) به محدوده مسجد مقدس جمکران وارد می شوند ابتدا به پارکینگ آل یاسین(شماره 7) هدایت شده و پس از تکمیل ظرفیت پارکینگ 7 از تقاطع انسجام محدودیت اعمال می شود و خودروها به پارکینگ انسجام (پارکینگ شماره 15) هدایت خواهند شد.
وی ادامه داد: در صورتی که ظرفیت این پارکینگ نیز تکمیل شود از طریق بلوار حضرت خدیجه (س) خودروها به میدان مرجعیت و بلوار آیت الله بروجردی هدایت و در پارکینگ های ناظم زاده( شماره 11) و پارکسوار خضرنبی (شماره 8) و در نهایت به پارکینگ ظهور هدایت خواهند شد.
قیصری گفت: از میدان بقیه الله و ورودی بلوار انتظار ابتدا هیچ گونه اعمال محدودیتی تا تکمیل پارکینگ های شماره 1 و 2 اعمال نخواهد شد و در صورت تکمیل این دو پارکینگ از بلوار انتظار مقابل مجتمع یاوران مهدی(عج)، محدودیت اعمال می شود و خودروها به پارکینگ دارالفقاهه (شماره 12) هدایت می شوند و به محض تکمیل پارکینگ محدودیت از ابتدای بلوار انتظار ازسمت میدان بقیه الله اعمال و خودروها به پارکینگ های شماره 3 (انتظار)، 9 (طیبی)، 4 و 10 (پارکینگ نیایش) و در نهایت پارکینگ شماره 13 (پارکینگ آفتاب) هدایت می شوند.
وی گفت: پارکینگ یاوران مهدی(عج) نیز از ابتدا اختصاص به توقف اتوبوس های برون شهری داشته و در صورت نیاز در پایان شب نیمه شعبان مورد استفاده وسایل نقلیه شخصی قرار خواهد گرفت.
سرپرست پلیس راهور استان قم افزود: از سمت آزادراه کاشان به طرف ایستگاه راه آهن محمدیه - بلوار خلیج فارس، جاده جدیدی احداث شده که پس از ورود خودروها به بلوار خلیج فارس از طریق دوربرگردان، به سمت پارکینگ های طیبی و پارکینگ شماره 4 و پارکینگ نیایش( شماره 10) هدایت خواهند شد.
وی گفت: از باند غرب به شرق بلوار پیامبر اعظم (سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) به مسجد مقدس جمکران) به صورت رفت و برگشت جداسازی و صرفا جهت وسایل نقلیه عمومی و امدادی پیش بینی و اجرا خواهد شد.
قیصری تصریح کرد: خط سیر جنوبی بلوار پیامبر اعظم در مسیر غرب به شرق شامل مسیر دسترسی و تندرو جهت استقرار موکب ها و آمد و شد زائران و مجاورانی که قصد پیاده روی به سمت مسجد مقدس جمکران را دارند اختصاص داده شده و خط سیر شمالی دوطرفه شده و با استفاده از موانع فیزیکی موقت مسیر خودروها تفکیک می شود.
وی گفت: در صورت نیاز ترافیکی و عدم تداخل با آمد و شد عابران پیاده محدودیت خط سیر جنوبی جهت آمد و شد وسایل نقلیه عمومی برداشته می شود.

** پنج هزار نیروی پلیس، پاسدار رویداد بین المللی نیمه شعبان
فرمانده انتظامی استان قم نیز در گفت و گویی با تاکید بر این که نیمه شعبان یک رویداد بین المللی و جهانی است و باید به همین اندازه به آن توجه شود، گفت: پنج هزار نیروی پلیس امنیت مراسم نیمه شعبان را در قم برعهده دارند.
سردار عبدالرضا آقاخانی اظهار داشت: مهم ترین سهم این مراسم امنیت زائران بوده که برعهده پلیس است بنابراین باید نگاه ما به مراسم جشن نیمه شعبان در قم اعتقادی و ارزشی بوده تا عمل مان انقلابی شود.
وی با اشاره به گستره فعالیت های مجموعه فرماندهی انتظامی استان قم در بخش های انتظامی، عملیاتی، ترافیکی، پشتیبانی و اطلاع رسانی، تصریح کرد: به دلیل افزایش ضریب امنیت و انضباط، 16 پایگاه انتظامی، عملیاتی و تخصصی پلیس های اطلاعات، راهور و آگاهی در مسجد جمکران مستقر شده است.
وی گفت: 5 هزار نیروی پلیس امنیت مراسم نیمه شعبان را در قم بر عهده دارند، این ماموریت بزرگ برای پلیس فرصتی فراهم می کند که انضباط و توانمندی های خود را به نمایش بگذارد.
آقاخانی گفت: اقدام های فرهنگی مناسبتی از جمله پایگاه مشاوره و مددکاری اجتماعی پلیس، توزیع بروشور، نقشه و تراکت های هشداری نیز جهت کاهش آسیب های اجتماعی توسط کارشناسان آموزش همگانی پلیس قم توزیع می شود تا اقدام های تبلیغی و فرهنگی مکمل برنامه های امنیتی انتظامی و ترافیکی باشد.
1175 /

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال