17 تَن از فرهنگیان قم به مناطق سیل زده پلدختر اعزام شدند

قم- ایرنا- معاون نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش قم گفت: صبح امروز 17 تَن از فرهنگیان داوطلب این استان برای امدادرسانی به مردم سیل زده شهرستان پلدختر به این منطقه اعزام شدند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا قاسمی نیا روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: اولویت امدادرسانی این فرهنگیان آماده سازی مراکز آموزشی و مدارس است، ولی در عین حال هر کاری که قرارگاه مردمی استان قم برای آنان تعیین کنند، اجرایی خواهند کرد.
وی با بیان این که مدیرکل آموزش و پرورش قم نیز از 2 روز گذشته در پلدختر حضور دارد، اضافه کرد: 2 دستگاه نیسان و یک دستگاه مینی بوس از سوی اداره کل آموزش و پرورش برای جابه جایی مردم و همچنین ارسال کمک های مردمی به روستاها و شهرهای اطراف مناطق سیل زده استان لرستان به این منطقه اعزام شده و مشغول خدمت رسانی هستند.
وی بیان کرد: ستاد کمک رسانی به هموطنان سیل زده به ویژه لرستان که قم یکی از هفت استان معین آن منطقه است، در اداره کل آموزش و پرورش قم تشکیل شده است.
قاسمی نیا اضافه کرد: این ستاد اقدام به جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی دانش آموزان، اولیا و فرهنگیان قم نموده و در چند روز گذشته کمک های غیرنقدی قابل توجهی در مدارس جمع آوری شده است.
به گفته وی، کمک های جمع آوری شده از جمله پتو، آب معدنی، لباس، پوشاک، کفش، مواد شوینده و مواد خوراکی در حال بسته بندی است و امیدواریم تا هفته آینده به مناطق سیل زده ارسال شود.
سیل در روزهای نخستین سال جاری منجربه خسارت های جانی و مالی در برخی از نقاط کشور شد.
/2085/ 6133/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال