آمار اسکان مسافران نوروزی قم از مرز نیم میلیون تن گذشت

قم - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم گفت: از 27 اسفندماه سال گذشته تا روز ششم فروردین ماه جاری، بیش از 509 هزار تن در مراکز اقامتی و سایر اماکن این استان اسکان یافته اند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم، حمید یزدانی روز چهارشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: در این مدت همه ظرفیت های مراکز اقامتی رسمی استان اعم از هتل ها، هتل آپارتمان ها، مهمان پذیرها و خانه مسافرها تکمیل بوده است.
وی با بیان این که طی این مدت بیش از 101هزار تن در اماکن اقامتی رسمی استان اسکان یافته اند تصریح کرد: علاوه بر آن بیش از 184هزار تن در سایر اماکن اقامتی اعم از بقاع متبرک امامزادگان، سالن های ورزشی، کمپینگ های شهر و بیش از 223 هزار تن در مدارس استان اسکان داشته اند.
یزدانی با اشاره به این که بیش از 70هزار تن در اقامتگاه ها و اماکن اقامتی تعبیه شده توسط میراث فرهنگی و سایر نهادها اسکان داشتند عنوان کرد: در راستای خدمات رسانی مطلوب به زائران و مسافران نوروزی بیش از394 بازدید نظارتی نیز توسط گشت های رسمی کمیته اسکان انجام شده است.
35 واحد هتل، 27 واحد هتل آپارتمان، 55 واحد مهمانپذیر، 170 خانه مسافر و 97 واحد مجتمع بین راهی و پذیرایی با ظرفیت بیش از 12 هزار تخت اقامتی و پذیرایی در قم در خدمت مسافران و زائران است.
1175 /

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال