نخستین دوره مهارت های کاربردی تبلیغ در قم پایان یافت

قم - ایرنا - آیین اختتامیه نخستین دوره مهارت های کاربردی تبلیغ با موضوع «مبلغین جهان اسلام و گام دوم انقلاب»، روز یکشنبه با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در سالن اجتماعات مدرسه عالی امام خمینی(ره) قم برگزار شد.

به گزارش ایرنا، رئیس بنیاد فقه و معارف اسلامی در این آیین گفت: این بیناد بیش از 10 سال است که فعالیت های خود را در راستای نشر و ترویج مبانی اهل بیت(ع) ذیل نظر مرحوم آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلح نظام آغاز کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمدباقر هاشمی شاهرودی با بیان اینکه اگر طلبه و روحانیت در جامعه احیا شود، به طور قطع جامعه نیز احیا می شود افزود: 200 مشاور مربی در زمینه خانواده در این بیناد مشغول فعالیت هستند.
وی افزود: بسیاری از سوالات مردم در منبرها و تریبون ها پاسخ داده نمی شود و باید زمینه طرح خصوصی سوال ها و پاسخ به آنها ایجاد شود که بنیاد فقه و معارف اسلامی زمینه چنین کاری را ایجاد کرده است.
رئیس بنیاد فقه و معارف اسلامی با تاکید بر وجود تفاوت میان افراد، اقوام و ملیت ها گفت: برای تبلیغ اثرگذار باید نسبت به شناخت تفاوت میان افراد، اقوام و ملیت ها تلاش کرد، چراکه شناخت جامعه مخاطب زیربنای یک تبلیغ اثرگذار است.
وی با بیان اینکه از ظرفیت پیاده روی اربعین برای تبلیغ اسلام ناب محمدی(ص) به خوبی استفاده نشده است اظهار داشت: چهار هزار طلبه سال گذشته برای تبلیغ در مسیر پیاده روی اربعین حسینی(ع) آموزش داده شدند تا در مسیر بین نجف تا کربلا با ابزار و شناخت قوی تر اقدام به تبلیغ نمایند.
وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: در این بیانیه بر سبک زندگی ایرانی اسلامی مبتنی بر سیره اهل بیت(ع) تاکید شده است که در دوره مهارت های کاربردی تبلیغ فعلی، موضوع مبلغین جهان اسلام و گام دوم انقلاب مورد تاکید قرار گرفت.
رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه 24 بهمن ماه امسال در بیانیه ای مهم و راهبردی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در 40 سال گذشته و برکات خیره‌کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند و با تأکید بر امید واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمانها، خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران مقتدر، الزامات این جهاد بزرگ را در هفت سرفصل اساسی بیان کردند.
در این همایش از مجاهدت های مرحوم آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام وهمچنین شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین تجلیل شد.
در این همایش که به صورت مشترک توسط بنیاد فقه و معارف اهل بیت(ع) و جامعه المصطفی العالمیه طی 6 روز در قم برگزار شد، علمایی از کشورهای عراق، لبنان، بحرین، کویت، پاکستان و افغانستان حضور داشتند.
7404/ 1175

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال