جشنواره فرهنگی ورزشی بیماران خاص در قم برگزار شد

قم - ایرنا - نخستین جشنواره فرهنگی - ورزشی هیات ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا، روز جمعه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در سالن ورزشی شهید رضاییان قم برگزار شد.

به گزارش ایرنا، سرپرست معاونت توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان قم در این جشنواره، با اشاره به اهمیت ورزش برای همه قشرهای جامعه در سنین گوناگون گفت: برای اعضای هیات ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا ارزش خاصی قائل هستیم.
حمید نریمان اظهار کرد: از سال 1385 تاکنون قهرمانان خوبی داشته ایم و کسب مدال های جهانی و ملی، بیانگر توانمندی ورزشکاران این هیات ورزشی است.
وی بر ایجاد انگیزه و توسعه امکانات و فضاهای ورزشی برای ورزشکاران این هیات در 2 بخش خانم ها و آقایان تاکید و ابراز امیدواری کرد: در آینده شاهد شکوفایی و فعالیت بیشتر این هیات باشیم.
رئیس هیات ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضای استان قم نیز در این مراسم گفت: این جشنواره با شعار «40 سال ورزش، 40 سال افتخار، همگام با جوانان» به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران برگزار شد.
علی اصغر فرمانی پگا افزود: علاقه مندان برای عضویت در هیات ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضای استان قم می توانند به دفتر این هیات در مجموعه ورزشی شهید جعفر حیدریان واقع در ابتدای بلوار شهید صدوقی مراجعه کنند و یا با تلفن 32929044 تماس بگیرند.

** این جشنواره در 2 رشته ورزشی در 2 بخش زنان و مردان برگزار شد که در رشته تنیس روی میز در بخش زنان طاهره غفاری و در بخش مردان امیرحسین رنجکش و جواد فرمانی به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.
در رشته دارت نیز در بخش زنان، افروز دولت و شیرین ماه سیفی و در بخش مردان ستار جندقی و بهمن ذکاوتی به عنوان نفرات برتر مورد تجلیل قرار گرفتند و همچنین رشته های نقاشی و فوتبال دستی، به صورت مسابقات جانبی در این جشنواره برگزار شد و از همه شرکت کنندگان در این 2 مسابقه تجلیل به عمل آمد.
ورزشکارانی که در هیات ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا عضویت دارند، بر اساس نوع بیماری به 6 گروه تالاسمی، دیابت، اِم اِس، هموفیلی، همودیالیز و پیوند اعضا تقسیم می شوند و هر گروه بر اساس توانمندی هایشان در برخی از رشته های ورزشی فعالیت دارند.
ورزشکاران عضو این هیات در 13 رشته ورزشی فوتبال، اِسکواش، دو و میدانی، بولینگ، بوکس، بدمینتون، فِریزبی، شنا، دارت، پِتانگ، تنیس روی میز، تیراندازی و شطرنج فعالیت می کنند.
7406/ 1175

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال