برگزاری 52 کارگاه پیش از ازدواج در قم

قم- ایرنا- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم گفت: 52 کارگاه پیش از ازدواج برای یکهزار زوج جوان استان در دی ماه سالجاری برگزار شد.

به گزارش ایرنا روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل دادگستری قم، حجت الاسلام والمسلمین مجید یزدی در گفت و گویی، افزود: این طرح جدید که از ماه گذشته اجرایی شده با همکاری دانشگاه علوم ‌پزشکی، بهزیستی و سازمان تبلیغات اسلامی، اجرایی شده است و هر هفته 12 کارگاه برپا خواهد شد.
وی ادامه داد: در این طرح که در مجموع برای هر فرد به مدت 6 ساعت اجرا می ‌شود، معاونت اجتماعی دادگستری متولی آموزش‌ های حقوقی، دانشگاه علوم‌پزشکی متولی آموزش‌ های بهداشتی، بهزیستی متولی آموزش ‌های روانشناسی و سازمان تبلیغات اسلامی متولی آموزش‌ های اخلاقی به زوجین در هنگام ازدواجشان است.
به گفته وی، کارگاه ‌های آموزشی حقوق هنگام ازدواج در استان قم توسط سردفتران ازدواج آموزش‌ دیده، با موضوع های حقوق زوجین نسبت به یکدیگر، شرایط ضمن عقد موجود در دفاتر رسمی ثبت ازدواج، نوع پرداخت مهریه اعم از عندالاستطاعه یا عندالمطالبه و سایر آگاهی ‌های حقوقی مورد نیاز زوجین، برگزار می‌ شود.

* برگزاری 9 کارگاه به عنوان مجازات جایگزین متخلفان راهنمایی و رانندگی
یزدی در ادامه گفت: 9 کارگاه پیشگیری از جرائم و آسیب ‌های اجتماعی نیز در آذر و دی‌ ماه سال جاری برای بیش از 500 تن از متخلفان راهنمایی و رانندگی در سالن نمایشگاه دائمی معاونت اجتماعی برگزار شد.
وی افزود: با همکاری سرپرست محاکم کیفری دو و شعبه تصادفات، مقرر شده است به عنوان مجازات جایگزین، کسانی که مرتکب جرم رانندگی بدون گواهینامه و سایر جرائم راهنمایی و رانندگی شده ‌اند، در کارگاه پیشگیری از جرائم و آسیبهای اجتماعی شرکت کنند.
به گفته وی، در این کارگاه سه ساعته که با بازدید نمایشگاهی همراه است علاوه بر موضوع تصادفات و تخلفات رانندگی، سایر عناوینی که در پیشگیری از جرائم و آسیبهای اجتماعی اهمیت دارد نظیر مواد مخدر، فرقه های نوظهور و انحرافی، فضای مجازی، خشونت، سرقت، آسیب‌ های خانواده و غیره به شرکت کنندگان اطلاع‌ رسانی می شود.

* مسئول نمایشگاه دائمی معاونت اجتماعی دادگستری قم نیز در گفت وگویی اظهار داشت: اپلیکیشن هشدار نقاط حادثه‌ خیز به رانندگان با عنوان «همپا جاده» در قالب یک نرم ‌افزار کاربردی با قابلیت نصب بر روی گوشی های هوشمند دارای سیستم عامل Android و ios طراحی شده است.
سید حمیدرضا موسوی طیب ادامه داد: این نرم افزار با بهره گیری از سیستم موقعیت یاب جهانی(GPS) و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) این امکان را فراهم می کند تا رانندگان به محض نزدیک شدن به نقاط حادثه خیز جاده ای از طریق هشدار صوتی مطلع و با هوشیاری کامل و احتیاط بیشتری از این نقاط عبور کنند.
وی گفت: در حال حاضر این نرم ‌افزار به صورت رایگان در اپلیکیشن ‌های کافه بازار و سیب اپ قابل دانلود است.
موسوی طیب افزود: از رانندگان انتظار می رود که با نصب و بهره گیری از این امکان، نسبت به محورهای مواصلاتی پر خطر در سطح کشور هوشیار باشند و در پیشگیری و کاهش حوادث رانندگی نقش موثری ایفا کنند.
/2085/ 6133/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال