معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

تبیین معارف اسلامی از سنین کودکی انجام شود

قم- ایرنا- معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر ضرورت امرتبلیغ، ترویج وتبیین معارف اسلامی از سنین کودکی و نوجوانی در میان دانش آموزان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا آشتیانی روز پنجشنبه در همایش ائمه جماعات مدارس استان قم در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه اظهار کرد: باید با برنامه ریزیهای جذاب تلاش کرد تا دانش آموزان به مساله معارف اسلامی از جمله نماز توجه بیشتری پیدا کنند.
وی خطاب به ائمه جماعات مدارس گفت: کار پرمسئولیتی برعهده شما قرار دارد؛ دانش آموزان در این سن، آمادگی بیشتری برای پذیرش و دریافت مطالب را دارند و باید از ظرفیت ها و توانمندی های موجود مانند انجمن اولیا و مربیان استفاده کرد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: یک روحانی و معلم دلسوز و علاقه مند کارهای بسیار زیادی می تواند در زمینه تعلیم و تربیت دانش آموزان انجام دهد و اثرگذار باشد، لذا در این زمینه باید اهتمام داشته باشید.
وی با اشاره به وجود فضای مجازی و فناوری های نوین در عصر حاضر اظهار کرد: امروز شاهد القائات و ایجاد شبهه های فراوان درفضای مجازی هستیم و این مساله کار تبلیغ را سخت تر می کند.
وی با بیان این که در روایات آمده که احیای یک فرد، احیای همه مردم است، افزود: برای ارتباط بیشتر با دانش آموزان باید از روش های کسانی مانند حجت الاسلام قرائتی بهره برد و از تجربه های آنان استفاده کرد.

** حجت الاسلام والمسلمین حسن محمودی از کارشناسان نماز نیز دراین همایش درباره نحوه جذب دانش آموزان به اقامه نماز سخنانی را بیان کرد و گفت: کار با قشر دانش آموزان به ویژه در زمینه نماز از جایگاه و اهمیت بسیاری برخوردار است.

** حجت الاسلام والمسلمین مجید رجایی معاون تبلیغ و ارتباطات مرکز تخصصی نماز نیز در این همایش گفت: یک دوره آموزشی مهارتی معارف نماز برای طلبه ها برگزار می شود، علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به این مرکز واقع در قم، خیابان شهدا، کوچه 22 و یا نشانی اینترنتی www.qunoot.net مراجعه کنند و یا با تلفن 37740930 با پیش شماره 025 تماس بگیرند.
این همایش با حضور ائمه جماعات مدارس قم و با همکاری جامعه مدرسین حوزه علمیه و اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد و در پایان تعدادی از شرکت کنندگان تجربه ها، دیدگاه ها، پیشنهادها و نظرهای خود را بیان کردند.
7406/ 6133/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال