رئیس پلیس بین المللی ناجا:

پلیس دومین محل ارتباط رسمی نظام با خارج از کشوراست

قم – ایرنا – رئیس پلیس بین المللی ناجا با اشاره به این که 192 کشور عضو اینترپل هستند، گفت: پلیس دومین محل ارتباط مستقیم و رسمی جمهوری اسلامی ایران با خارج از کشور است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار هادی شیرزاد در دیدار با آیت الله علیرضا اعرافی رئیس حوزه های علمیه سراسر کشور، افزود: هر شخص برای ورود و خروج به کشورهای عضو اینترپل، ابتدا در سیستم این نهاد بین المللی بررسی و در صورت ممنوعیت بلافاصله بازداشت و به کشور مربوطه منتقل می شود.
وی مهم ترین فعالیت های این نهاد بین المللی که مقر آن در لیون فرانسه است را شامل بحث های آموزشی، اطلاع رسانی و جنایی برشمرد و تصریح کرد: در بخش جنایی کشورها بر اساس مجرمانی که دارند از سازمان اینترپل برای بررسی پرونده ها درخواست می کنند.
شیرزاد در ادامه با اشاره به ضرورت اهمیت آموزش و اطلاع رسانی قوانین بین الملل، گفت: عدم اطلاع از قوانین بین الملل باعث می شود تا افراد در خارج از کشور با موضوعاتی درگیر شوند که در صورت آموزش می توانیم از بروز مشکلات پیشگیری کنیم.
وی بیان کرد: در اکثر موارد، افراد کارهایی را در فضای بین الملل انجام می‌دهند که نمی دانند جرم است، بنابراین اطلاع رسانی در زمینه آموزش، پیشگیری و همچنین مشاوره به آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
آیت الله اعرافی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از مجموعه نیروی انتظامی و پلیس بین الملل ناجا، گفت: محورهای مورد اشاره بسیار مهم و آموزش مسائل و قوانین بین الملل برای طلبه ها از اهمیت بسزایی برخوردار است که باید فصل جدیدی را در این رابطه آغاز کنیم.
7405/ 6133/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال