نماینده قم در مجلس:

توزیع بسته های حمایتی اشتغال روستایی باید هدفمند باشد

قم - ایرنا - نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر هدفمند بودن تسهیلات اختصاص یافته از طرف دولت و مجلس جهت توسعه اشتغال روستایی گفت: بسته های حمایتی اشتغال روستایی باید به شکل عادلانه به متقاضیان پرداخت شود‌.

به گزارش ایرنا، احمد امیرآبادی فراهانی عصر سه شنبه دردومین کارگروه اشتغال قم در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: در طول دولت های مختلف در مساله واگذاری تسهیلات خرد و بعضا کلان خیلی موفق نبودیم.
وی گفت: تسهیلات اعطایی با هدف ایجاد کارگاه های کوچک معمولا در هدف اصلی خود مورد استفاده قرار نگرفته است، از این رو هدف گذاری انجام شده توسط مجلس و دولت باید در مسیر اصلی خود هزینه شود.
وی نظارت بانک ها و دستگاه های اجرایی را برای تحقق این امر ضروری دانست.

** معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم نیز دراین جلسه دغدغه ایجاد شده برای نماینده قم را منطقی دانست و گفت: باید در توزیع بسته های حمایتی دولت عدالت در نظر گرفته شود تا تعداد بیشتری از مردم از آن استفاده کنند.
مهرداد غضنفری امرایی با بیان اینکه متقاضیان دریافت تسهیلات ممکن است از طریق تهران پیگیری هایی را بکنند که استان از آن بی اطلاع باشد، افزود: در کلیت موضوع مشکل نداریم و هر سرمایه گذار و متقاصی که اهلیت داشته باشد می تواند از تسهیلات استفاده کند.
امسال 120هزار میلیارد ریال تسهیلات برای طرح‌ های اشتغال پایدار روستایی و عشایری مصوب شده که باید تا پایان تیرماه دستگاه های اجرایی و بانک های عامل استان ها سهم خود را جذب کنند.
معاون استاندار قم همچنین با اشاره به تاثیر مثبت گستردگی جوامع هدف یا بهره مندان از این تسهیلات در افکار عمومی گفت: برای رصد چگونگی و نحوه تزریق این تسهیلات کمیته نظارت تعیین شده و در صورت تقاضای مجدد برای تسهیلات، عملکرد قبلی متقاضی مورد ارزیابی قرار می گیرد.
وی افزود: بسته های حمایتی منابعی از بیت المال و سهم کل مردم است و باید درست مصرف شود و بحث ما پول پاشی نیست بلکه می خواهیم اشتغال مولد و تثبیت شده داشته باشیم.
7403/ 6133/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال