هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

زنگ ترافیک و پیشگیری

روزنامه اقتصاد آینده قم در شماره روز یکشنبه 17 تیرماه مطلبی با عنوان« نیاز جدی مدارس کشور به ایجاد زنگ ترافیک و زنگ پیشگیری'» را به قلم سید علی محمدی منتشر کرد.

در این مطلب می خوانیم:
اتفاقات رخ داده در یک سال اخیر در کشور بسیار تکان دهنده بود و لزوم بررسی و چاره اندیشی (پیشگیری از وقوع جرم) برای حذف خطرات پیش روی کودکان و نوجوانان بسیار محرز شده است. آگاهی بخشی قدم اول در پیشگیری است که مسئول این امر در کشور متولیان آموزش هستند و مدارس پیش قراولان آموزش' در کشور به شمار می آیند. اگر از امروز اجرای این دو امر را در شهرمان کلید بزنیم طی چند سال به راحتی بستر ایجاد یک شهر ترافیکی روان را فراهم کرده ایم. چرا که آموزش مداوم و هفتگی می تواند اثر گذار باشد. وقتی هر هفته یک پلیس وظیفه شناس امر تعلیم موارد ترافیکی را برعهده گیرد همین حضورش درمدرسه برای بچه ها می تواند اثرات خوب و سازنده و بازدارنده ای داشته باشد. آشنایی پلیس با روحیات و خواسته های نوجوانها می تواند در نحوه برخورد همکارانش با این گروه سنی متفاوت تر بشود.
اگر پلیس هر هفته از اثرات مخرب مواد مخدر و روان گردان و آمار زندانیان در کشور به دلایل مختلف برای نوجوان بگوید در واقع او را در انتخاب راه آینده اش هدایت کرده است. راه راست یا راه کج. مسئله این است. امیدوارم دوست داران تعلیم و تربیت مداوم و مستمر بنده را در این راه یاری فرمایند و با اجرایی کردن این طرح تربیتی – آگاهی بخش، گامی در جهت رشد فرهنگ اثرگذاری چهره به چهره برای کاهش تبعات منفی رفتارهای پر خطر در شهرمان قدم موثری برداریم.
* با همفکری و همکاری، راهها همیشه باز خواهند بود *
منبع: روزنامه اقتصاد آینده قم
8138/ 6133/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال