خطیب جمعه قم:

ملت ایران با مقاومت، عزت خود را حفظ خواهد کرد

قم - ایرنا - خطیب جمعه قم با اشاره به اینکه ملت ایران با مقاومت عزت خود را حفظ می کند، اظهار داشت: مقاومت در طول تاریخ هزینه داشته و ملتی که عظمت و سربلندی را می خواهد باید هزینه آن را بپردازد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته قم در مصلای قدس این شهر، نگاه به توانمندی مردم به ویژه جوانان کشور و همچنین مقاومت را عامل پیروزی بر دشمنان دانست، و افزود: نسخه مقاومت در ایران، فلسطین، سوریه، عراق و لبنان کارایی خود را نشان داده است.
وی تاکید کرد: ملت ایران هزینه این عزت را با تقدیم 300 هزار شهید و چند 100 هزار جانباز با مقاومت در برابر دشمنان اسلام و انقلاب داده است و امروز نیز با مقاومت و سربلندی، عزت خود را حفظ خواهد کرد.
وی گفت:مقاومت دربرابر دشمن هزینه دارد ولی هزینه تسلیم به مراتب بیشتر از مقاومت است.
سعیدی باتاکید بر اینکه دشمنان در پی شکستن مقاومت ملت ایران هستند و بدون تردید تحریم ها نیز این هدف را تعقیب می کند، افزود: در آستانه چهلمین سال انقلاب اسلامی، دشمنان قسم خورده این مردم، تلاش می کنند که پس از سال ها برنامه ریزی و ناکامی برای آسیب به انقلاب، نظام را دچار چالش کنند که باید همه قشرهای مختلف نسبت به توطئه های دشمنان هوشیار باشند.
وی با بیان اینکه مردم مشکلات بازاریان را می دانند و کسبه نیز نخواهند گذاشت دشمنان اسلام، کشور و انقلاب به اهداف خود برسند، تاکید کرد: بازاریان حق اعتراض دارند اما نباید به دشمن میدان بدهند.
وی تاکید کرد: تجربه نشان داده است که مذاکره با دشمنی که دشمنی آن با ما آشکار است غالبا بی نتیجه بوده است، دراین راستا بدعهدی آمریکا در برجام موجب شد تا حتی دیرباوران نیز به این نتیجه برسند که مذاکره با آمریکا بی فایده است.
خطیب جمعه قم در ادامه، FATF را یک نهاد مالی وابسته به استکبار جهانی دانست و افزود: تعریف آنها از تروریست؛ جبهه مقاومت، حزب الله لبنان و تمام آزادی خواهان دنیا است و ایران در صورت امضای این قرارداد ملزم است که تمام تراکنش های مالی خود را در یک مرکز ثبت کند که بر این اساس بانک های ایرانی به عامل اجرایی تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا تبدیل خواهند شد.
وی وزارت دفاع، وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران، صدا و سیما و تعدای از اشخاص و نهادهای کشور و منطقه را هدف اصلی FATF دانست و تاکید کرد: با امضای این معاهده ارتباط مالی جمهوری اسلامی با گروه های مقاومت منطقه قطع می شود و آمریکا و رژیم صهیونیستی با حمایت خود از گروه های تروریستی به اهداف شوم خود خواهند رسید.
سعیدی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مراقب باشید تحت تاثیر دولت های مرعوب و دنباله رو استکبار جهانی قرار نگرفته و براساس وظیفه انقلابی و سوگندی که خورده اید بدون ترس از هیچ دولت و مقامی عمل کنید.

** دشمنان اسلام آرزوی سکولار کردن حوزه را به گور خواهند برد
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در ادامه با اشاره به تلاش های دشمن برای دوری حوزه از سیاست گفت: از قم به عنوان پایگاه شیعه به صراحت اعلام می کنم، دشمنان اسلام آرزوی سکولار و دورکردن حوزه از سیاست را به گور خواهند برد.
سعیدی تاکید کرد: حوزه علمیه در متن سیاست به معنای صحیح آن، به معنی تقویت نظام اسلامی، طرفدار سرسخت ولایت فقیه در عصر امام زمان(عج) است و در برابر دشمنان و معاندان «اشداء علی الکفار» بوده و هست.
وی همچنین با اشاره به سالگرد جنایت دژخیمان پهلوی و حمله به مسجد گوهرشاد مشهد گفت: این حادثه جلوه ای از غیرت علما و مردم مشهد در پاسداری از احکام اسلام به ویژه حجاب بود، چراکه از جمله اهداف رضا خان حجاب زدایی برای از بین بردن اسلام بود.
تجمع مردم مشهد در مسجد گوهرشاد در اعتراض به قانون تغییر لباس توسط نیروهای رژیم طاغوت، در تیرماه سال ۱۳۱۴ و در زمان حکومت پهلوی اول رخ داد.
سعیدی درادامه با بیان این که نویسندان و گویندگان مراقب باشند تا با سخنان خود آب به آسیاب دشمن نریزند، گفت: برخی با عنوان جعلی حجاب اجباری به مخالفت با امر الهی می پردازند و این در حالی است که حجاب قانون الهی می باشد و کسی نمی تواند ادعای اسلام داشته باشد و با حکم الهی حجاب مخالفت کند.
7404/ 1175/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال