رئیس اتاق بازرگانی استان قم:

فعالان حوزه فناوری اطلاعات باید حمایت شوند

قم- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم گفت: فعالان حوزه فناوری اطلاعات استان با توجه به ظرفیت بالای اقتصادی و اشتغالزایی باید هرچه بیشتر حمایت شوند.

ابوالفضل خاکی عصر سه شنبه در حاشیه جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان قم در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در استان قم حدود 12 هزار دانشجو و فارغ التحصیل در حوزه فناوری اطلاعات وجود داشته و 6 هزار نفر نیز در این حوزه مشغول به کار هستند.
وی با اشاره به ظرفیت های ارزشمند اقتصادی در حوزه فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی ذیربط باید برای حمایت از فعالان در این حوزه همکاری داشته باشند، زیرا رونق در حوزه فناوری اطلاعات ایجاد مشاغل جانبی دیگر را نیز به دنبال دارد.
وی با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر قم می توانند همانند برخی مشاغل دیگر، مجوز فعالیت کسب و کارهای حوزه IT را در فضای مسکونی تصویب کنند، اظهار داشت: سازمان بیمه تأمین اجتماعی و اداره کل امور مالیاتی نیز باید برای فعالان در این حوزه معافیت ها و تخفیف های مناسبی را در نظر بگیرند.
وی با بیان اینکه فعالان حقیقی در حوزه فناوری اطلاعات در دریافت تسهیلات از بانک ها نیز با مشکلات متعددی مواجه هستند، تصریح کرد: باید برای پرداخت تسهیلات و همچنین دریافت وثیقه و تضمین همکاری لازم را با این افراد داشته باشند.
خاکی در پایان تأکید کرد: امروز با توجه به شرایط اقتصادی کشورمان باید تعامل، گفت و گو، مشارکت و همدلی بیشتری در بخش های مختلف اقتصادی در دولت و بخش خصوصی به ویژه اتاق بازرگانی ایجاد شود تا بتوانیم گام های مثبت و مؤثری در این جهت برداریم.
جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی قم با حضور استاندار و معاونین وی ، رئیس شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران و رؤسای دستگاه های اجرایی و فعالان اقتصادی استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد.
8146/ 6133/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال