هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

تأمین آب شرب قم از سد 15 خرداد

روزنامه 19 دی قم در شماره روز دوشنبه 11 خردادماه مطلبی با عنوان«تأمین آب شرب قم از سد 15 خرداد» را منتشر کرد.

در این مطلب می خوانیم:
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم گفت: با توجه به شروع فصل گرما و افزایش تبخیر از آب سد 15 خرداد برای تأمین آب شرب قم استفاده می‌شود.
احمد حاج حسینی مسگر در گفت وگو با خبرنگار ما، با اشاره به وضعیت جوی سال جاری گفت: شرایط جوی در فروردین‌ماه به گونه‌ای پیش رفت که بالای 60 درصد کاهش آورد از سرشاخه‌های دز به قم را منجر شد.
وی با اشاره به بارش‌های رخ داده در فروردین و اردیبهشت، ابراز داشت: گرچه بارش باران‌های اخیر توانست حدود 15 درصد از این کاهش را جبران کند اما نسبت به سال گذشته کم آبی بیشتری مشهود است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ ای قم ادامه داد: با همکاری شرکت آبفای قم مقرر شد که کاهش آورد آب از سرشاخه ‌های دز به تدریج در شبکه آبرسانی اعمال شود که با رسیدن به ایام ماه مبارک رمضان این اقدام جنبه عملی به خود نگرفت.
وی ابراز کرد: در هر حال با توجه به اینکه برنامه ‌ریزی‌ ها باید به سمت تأمین آب پایدار برای یکسال آینده برود باید میزان آب فعلی مدیریت شود تا در فصل پائیز و زمستان که در حال حاضر دورنمایی از بارش‌ها وجود ندارد بتوان آب شهر را تأمین کرد.
حاج حسینی مسگر با اشاره به فصل گرما و تبخیر فراوان آب گفت: با توجه به این موضوع آب سد 15 خرداد باید وارد چرخه مصرف شود و چنانچه مصرف نشود از دسترس خارج خواهد شد.
وی افزود: بر این اساس مقرر شد تا حدود 45 درصد از آب شهر قم با سد 15 خرداد و دیگر منابع آبی و حدود 55 درصد دیگر از سرشاخه‌ ها تأمین شود تا بتوان آب پایداری را برای فصل پائیز و زمستان در دسترس داشت.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ‌ای قم افزود: البته در این مورد تلاش می ‌شود تا ای سی آب در حدود 1500 باقی بماند و این کاهش استفاده از آب سرشاخه‌ ها برای مردم ملموس نشود.
منبع: روزنامه 19 دی قم
/8138/ 6133/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال