یک مسئول در دانشگاه قم:

17224 داوطلب قمی در آزمون دانشگاه ها شرکت می کنند

قم - ایرنا - نماینده تام الاختیار برگزاری آزمون های دانشگاه قم گفت: 17 هزار و 224 داوطلب از این استان شامل 10 هزار و 118 زن و هفت هزار و 106 مرد در آزمون سراسری سال 97 شرکت می کنند.

روح الله محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این تعداد شرکت کننده روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری همزمان با سراسر کشور در آزمون ورودی دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی شرکت می کنند.
وی اضافه کرد: 2 هزار و 518 داوطلب در رشته ریاضی و فنی شرکت کرده اند که از این تعداد یک هزار و 703 تن مرد و 815 تن زن هستند.
وی با بیان این که سه هزار و 258 تن در رشته علوم انسانی به رقابت می پردازند، ادامه داد: از این تعداد یک هزار و 224 تن مرد و 2 هزار و 34 تن زن هستند.
به گفته محمدی، هشت هزار و 758 تن در رشته علوم تجربی شرکت کرده اند که سه هزار و 225 تن مرد و پنج هزار و 533 تن زن می باشند.
وی بیان کرد: تعداد داوطلبان آزمون هنر 836 تن شامل 293 آقا و 543 خانم و تعداد داوطلبان زبان های خارجی نیز شامل یک هزار و 854 تن شامل 661 آقا و یک هزار و 193 خانم می باشد.
سال گذشته، 15 هزار و 895 داوطلب از قم شامل 9 هزار و 411 خانم و 6 هزار و 484 آقا در آزمون سراسری دانشگاه ها شرکت کردند.
وی گفت: آزمون سراسری سال 97 در استان قم در پنج حوزه امتحانی دانشگاه قم، دانشگاه مفید و 15 حوزه امتحانی آموزش و پرورش برگزار می شود.
محمدی ادامه داد: آزمون های گروه علوم ریاضی، هنر و زبان های خارجی به دلیل تراکم کم دانشجویان به ترتیب در روزهای صبح پنجشنبه، عصر پنجشنبه و عصر جمعه فقط در دانشگاه قم برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: آزمون گروه علوم انسانی صبح پنجشنبه علاوه بر دانشگاه قم در دانشگاه مفید و آزمون گروه علوم تجربی نیز صبح جمعه در دانشگاه قم، دانشگاه مفید و 15 مدرسه آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.
نماینده برگزاری آزمون های دانشگاه قم بیان کرد: ساعت شروع فرآیند آزمون در نوبت صبح، 7:30 و در نوبت عصر ساعت 15 می باشد و پس از این زمان ها درب حوزه های آزمون بسته می شود.
به گفته وی، باجه رفع نقص کارت ورود به آزمون از روز سه شنبه پنجم تا روز جمعه هشتم تیرماه در سازمان مرکزی دانشگاه قم مستقر است و افرادی که مشخصات کارت ورود به آزمونشان با مشخصات هویتی مطابق نیست، می توانند برای رفع ایرادها از ساعت 8 تا 12 و 14 تا 18 به این باجه مراجعه نمایند.
وی از داوطلبان درخواست کرد: یک روز قبل از برگزاری آزمون، حوزه محل امتحانی خود را شناسایی نمایند و روز آزمون نیم ساعت قبل از بسته شدن درب ها در محل حوزه حضور داشته باشند تا با ترافیک مسیرهای منتهی به حوزه های آزمون مواجه نشوند.
محمدی تاکید کرد: به هیچ فردی بدون کارت آزمون اجازه ورود به جلسه داده نخواهد شد و داوطلبان باید یک کارت شناسایی از جمله شناسنامه، پاسپورت، کارت ملی و یا گواهی نامه به همراه داشته باشند.
وی به داوطلبان توصیه کرد: از آوردن وسایل اضافی که باعث شلوغی قسمت امانتداری می شود خودداری نمایند و مداد، پاک کن و تراش به همراه داشته باشند.
وی در ادامه با اشاره به استانداردسازی حوزه های امتحانی، گفت: تمام حوزه های امتحانی از نظر نور، سرمایش، صدای مطلوب، هوای مطبوع و فضای مناسب سنجش و استانداردسازی شده و سعی شده است در حد امکانات و تجهیزات در اختیار، محیطی برای داوطلبان مهیا شود تا با آرامش در آزمون شرکت نمایند.
محمدی افزود: عوامل اجرایی برای برگزاری هر چه مطلوب تر آزمون توجیه شده اند تا ضمن رعایت آیین نامه اجرای آزمون، از هر مساله ای که موجب بر هم خوردن تمرکز شرکت کنندگان شود، خودداری نمایند.
وی خاطرنشان کرد: مسجد دانشگاه قم با ظرفیت حدود 2 هزار تن برای استراحت خانواده داوطلبان مهیا و پذیرایی نیز برای این افراد در نظر گرفته شده است.
/2085/ 1175

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال