تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س):

شکرگزار نعمت نظام اسلامی باشیم

قم- ایرنا -تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) تصریح کرد: شکرگزار نظام جمهوری اسلامی باشیم که زمینه گسترش فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را فراهم کرد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد سعیدی شامگاه چهارشنبه درآئین شکرگزاری خدمات آستان مقدس حضرت معصومه (س) در ماه مبارک رمضان در شبستان نجمه خاتون این مکان مقدس افزود: بقاع متبرکه در دوران رژیم گذشته نیز بود، اما وجود انقلاب اسلامی، نهضت حضرت امام (ره) و همراهی مردم و خون شهیدان کاری کرد که این حرم ها عزیز شدند.
وی با بیان اینکه در زمان رژیم پهلوی ،غاصبان ، بقاع متبرکه امامزادگان را غصب کرده بودند، گفت: درآن زمان خبری از نشر معارف اهل بیت(ع) و برنامه هایی که توقع می رفت در این آستان ها انجام شود، نبود و همه چیز تحت سانسور و خشم رژیم طاغوتی قرار داشت.
وی یادآورشد: درآن زمان افرادی کمی در این حرم ها حاضر می شدند، اماامروز به صورت شبانه روزی درب این مکان های مقدس باز است و زائران و مشتاقان بی وقفه مراجعه می کنند.
بیش از 400 امامزاده و بقاع متبرکه در قم وجود دارد.
وی افزود: باید شکرگزار این نعمت ها باشیم و از رهبر معظم انقلاب، دولت و سایر قوا که در ترفیع، مکانت و بالا بردن فرهنگ اهل بیت(ع) در جامعه تلاش زیادی کردند، تشکر کنیم.

** معاون فرهنگی تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه نیز دراین مراسم با ارایه گزارشی از فعالیت های این آستان درسه حوزه اجرایی، پشتیبانی و فرهنگی گفت: حرم حضرت معصومه(س) در این ماه مبارک و پرفیض پذیرای خیل عظیم ارادتمندان بود و با توصیه رهبر انقلاب، 100 هزار افطاری ساده و 3 هزار افطاری گرم نیز در مهمانسرای کریمه اهل بیت (س) توزیع شد.
حجت الاسلام صفر فلاحی همچنین با اشاره به توزیع بیش از 21 هزار سحری در بین زائران، افزود: مسابقه های ترتیل خوانی قرآن کریم در سه بخش عمومی، بانوان و نوجوانان مهمترین اقدام فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه بود، که 1500 مرتل نوجوان و 500 مرتل زن در آن شرکت داشتند، و به دلیل بی سابقه بودن در هفت سال گذشته از افتخارهای قرآنی نظام اسلامی به شمار می رود.
7403/ 6133/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال