هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

ضرورت بازخوانی وصیت نامه امام(ره)

روزنامه ایمان قم در شماره روز 13 خردادماه مطلبی با عنوان«ضرورت بازخوانی وصیت نامه امام(ره)» را به قلم احمد حسینی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم منتشر کرد.

در این مطلب می خوانیم:
14 خرداد سال 1368 یکی از اندوه بارترین روزها در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی است؛ روزی که قلب تپنده نظام اسلامی و آن شخصیت کم نظیر عصر حاضر پس از سال ها تپش در حال و هوای تحقق اسلام ناب و مبارزه بی امان با نظام سلطه و جلوه های استکبار و به ثمر نشاندن انقلاب اسلامی از حرکت ایستاد و دل میلیونها ایرانی و مسلمانان آزادیخواه دنیای اسلام و مظلومان جهان را در غم و ماتم فرو برد.
امروز در بیست و نهمین سالروز عروج آن مرد آسمانی، بازخوانی مستمر وصیت نامه الهی- سیاسی و سخنان پیامبرگونه آن امام عزیز، بیش از هر زمان دیگری ضروری می نماید. سخنان گهرباری که برگرفته از تعالیم روحبخش اسلام ناب محمدی(ص)، قرآن عظیم و آموزه های مکتب سرخ اهل بیت(ع) و مالامال از قدرت روح، عزم و اراده، صلابت در مبارزه با ظلم و ستم، چپاول و نفاق، سفارشات موکد به حفظ ثغور اسلام، خدمت به مستضعفان، ساده زیستی، دوری از تجمل گرایی و نفی سلطه بیگانگان و اجانب بر بلاد اسلامی بوده و هر زمان، تازگی و تناسب خاص خود را با موضوعات روز جهان اسلام دارد.
14 خرداد همچنین بیست و نهمین سالروز آغاز زعامت خلف صالح و شایسته آن عزیز سفر کرده است که موید استمرار خط ولایت در فقه پویای شیعی بوده و به برکت همین اصل مترقی ولایت و رهنمودهای ارزنده ایشان، نظام اسلامی پس از دوران امام راحل(ره)، قریب سه دهه از گذرگاه ها و گردنه های صعب العبور به سلامت گذشته و امروز ام القرای جهان اسلام و چراغ راه مستضعفان عالم و محور جبهه مقاومت در مبارزه با استکبار جهانی و نفاق و تروریسم و تکفیر شده است.
مروری بر پیام ها و بیانات هدایتگر و ارزشمند رهبر عزیز انقلاب در طول سه دهه رهبری امت اسلامی، منشوری متقن و پرتویی مشعشع، فراروی راهیان کمال و سرافراز این نظام مقدس است؛ آنجا که معظم له، امام خمینی(ره) را حقیقت همیشه زنده برشمردند و تا امروز که پیوسته آحاد و قشرهای جامعه و بخصوص جوانان را در پیمودن راه و سیره و مرام و آرمان های امام و خدمت به جامعه و تلاش برای اهتزاز پرچم اسلام در سرتاسر جهان مورد خطاب و تاکید قرار می دهند.
قیام خونین مردم انقلابی قم در 15 خرداد سال 1342 و سرآغاز قیام و نهضت امام خمینی(ره)، نیز از وقایع مهم و فراموش نشدنی خرداد ماه است؛ پس از انتشار خبر دستگیری امام (ره ) در این روز، بسیاری از مردم قم در حرم حضرت معصومه (س) و خیابان های اطراف حرم تجمع کردند و با شعار «یامرگ یا خمینی» حمایت و پشتیبانی خود را اعلام نمودند.
مردم دیگر نقاط کشور نیز همچون قم در اعتراض به دستگیری امام به خیابان ها ریختند و قیام خونین خویش را آغاز کردند. انبوه اقشار مختلف مردم اعم از بازاری، دانشگاهی و... با فریاد رعد آسای «یا مرگ یا خمینی» و «مرگ برشاه» تهران را به لرزه درآورد؛ شاه که در برابر قیام قهر آلود ملٌت، تاج و تخت خود را درحال زوال می دید، با رگبار مسلسل به جنگ مردم مظلوم رفت و ازجمله ورامین و تهران را به کشتارگاه مخوف و حمام خون تبدیل ساخت؛ این صدای اعتراض، در مدت کوتاهی نه تنها در سراسر کشور بلکه به فراتر از مرزها گسترش یافت و موجی از نفرت و خشم بر ضد نظام طاغوت به راه افتاد و بدین سان به نقطه عطف و آغاز نهضت اسلامی مبدل گشت.
تقارن این ایام با لیالی باعظمت قدر و سالروز شهادت مولی الموحدین امام علی بن ابی طالب(ع) نیز تاکیدی دوباره بر حفظ آرمان های متعالی انقلاب اسلامی و فرهنگ ایثار، جهاد، شهادت و تلاش برای نهادینه کردن ارزشها در جامعه از طریق دعا و نیایش و بازگشت به ارزش های اصیل اسلامی و نیز دوری از جلوه های گمراه کننده فضای مجازی و پاسخ کوبنده به جنگ نرم دشمن است که با انس واقعی به قرآن و توسل به اهل بیت(ع) بخصوص در این شب های عزیز از ماه ضیافت الهی مقدر و میسر می شود؛ همان زمزمه های دعا و نیایشی که در دوران دفاع مقدس، مایه دلگرمی و قوت قلب رزمندگان اسلام در تقابل با دشمن متجاوز بود.
حضور در راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس شریف و حمایت از مقاومت مردم مظلوم فلسطین در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان نیز از تاکیدات و آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری است که سال به سال، با راهپیمایی عظیم و حضور حماسی ملت عزیز ایران اسلامی و دیگر کشورها، جهان شاهد خلق حماسه دیگری از جنس پیروزی های رزمندگان اسلام در دفاع مقدس و جبهه مقاومت است و به خصوص امسال، این حضور میلیونی در اعتراض به دسیسه های پی در پی آمریکا و توطئه انتقال پایتخت و جنایت رژیم غاصب صهیونیستی در کشتار فلسطینیان بی گناه، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مسئولیت ملت های مسلمان را دو چندان می نماید.
منبع روزنامه ایمان قم
8138/ 6133/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال