استاندار قم:

معضل گردوغبار درقم بسیار جدی است/نیازمند همفکری جمعی هستیم

قم- ایرنا- استاندارقم گفت: معضل گرد و غبار در این استان بسیار جدی است و حدود 30 درصد از وسعت قم، آماده تبدیل شدن به کانون های فعال گرد و غبار است که به لحاظ نسبت مساحت در رتبه اول کشور قرار دارد.

به گزارش ایرنا، سید مهدی صادقی عصر شنبه در نخستین کارگروه مقابله با پدیده گرد و غبار در قم افزود: مقابله با پدیده گرد و غبار نیازمند همت،همفکری و هماهنگی همه دستگاه های اجرایی است که باید تکالیف دستگاه ها مشخص شود.
وی بر ضرورت کار کارشناسی دقیق در این رابطه و پیگیری جدی آن در کارگروه مقابله با پدیده گرد و غبار تأکید کرد وگفت:امروز همه مردم و مسئولان باید نسبت به وضعیت خشکسالی در استان قم توجه جدی داشته و برای برطرف کردن مشکلات پیرامون همت و تلاش مضاعف داشته باشند.
صادقی با بیان اینکه در جهت مقابله با پدیده گرد و غبار دستگاههای اجرایی نباید جدای از هم حرکت کنند، اظهار داشت: باید با تکیه بر قوانین و مصوبات حمایتی در حوزه محیط زیست و بنابر مقتضیات استان، راهکارهای علمی و عملیاتی برای مقابله با معضل گرد و غبار تدوین شود.
نخستین کارگروه مقابله با پدیده گرد و غبار در استان قم با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری برگزار شد و در این جلسه موضوع توسعه جنگل و فضای سبز در حریم شهر قم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
8146 / 6133/ خبرنگار: سید محمدرضا بهشتی پور ** انتشار- جعفرمسلمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال