نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در قم/240 هزار دانش آموز قمی وارد مدارس شدند

قم - ایرنا - آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید، روز شنبه همزمان با سراسر کشور با حضور مسئولان کشوری و استانی در دبیرستان شاهد حضرت خدیجه(س) قم برگزار شد.

به گزارش ایرنا، معاون پژوهش و برنامه ریزی وزیر آموزش و پرورش در این آیین با اشاره به همزمانی آغاز سال تحصیلی جدید با ایام سوگواری امام حسین(ع) ابراز امیدواری کرد که دانش آموزان به تاسی از آن حضرت سیدالشهدا(ع)، آزادگی و ظلم ستیزی را سرلوحه امور زندگی خود قرار دهند.
حجت الاسلام والمسلمین محی الدین بهرام محمدیان تصریح کرد: نسل فعلی کشور نشان خواهند داد که نه تنها از نسل پیشین در پیشبرد اهداف انقلاب کمتر نیستند بلکه پیشروتر و پیشگام ترند و زمینه تحقق پیشرفت و عدالت را فراهم می کنند.
وی توفیق های نظام اسلامی را مرهون فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود: این فرهنگ به جا مانده از آن دوران شکوهمند و افتخارآفرین، اصلی ترین گنجینه، ثروت و سرمایه کشور محسوب می شود که باعث شده تا بدخواهان کشور و نظام به بیان های ناسنجیده خود اقرار و اعتراف کنند و در مقابل منطق انقلاب اسلامی خاضع و خاشع باشند و خود را شکست خورده و تحقیر شده بدانند.

** سید مهدی صادقی استاندار قم نیز در این آیین با توصیه به دانش آموزان برای بهره گیری کافی از همه امکانات و فرصت های کسب علم و دانش افزود: دانش آموزان باید ضمن تلاش برای یادگیری مطلوب مطالب درسی، فرزندی خوب برای والدین و یک دانش آموزی شایسته در مدرسه باشند، تا در آینده به عنوان یک پدر و مادر با شخصیت و مسئولیت پذیر نقش خود را در تربیت افراد موثر و مفید برای جامعه ایفا کنند.

** مدیرکل آموزش و پرورش قم نیز با بیان این که این استان از ابتدای پیروزی انقلاب نقش ارزشمندی در نظام آموزشی کشور داشته است، اضافه کرد: در دهه 60 با وجودی که تعداد کل دبیرستان های آن بیشتر از 30 واحد آموزشی نبود، یک هزار تن از دانش آموزان با حضور در جبهه های جنگ به شهادت رسیدند.
حمید رضا شیخ الاسلام با اذعان به این که امروز به برکت نظام اسلامی و خون های پاک شهیدان جوانان کشور در یک فضای بسیار آرامی آموزش می بینند، افزود: مقوله آموزش در کنار امید به زندگی و درآمد سرانه به عنوان یکی از شاخص های پیشرفت کشور به شمار می آید و بدون ارتقاء سطح کمی و کیفی آموزش هرگز نمی توانیم به سایر شاخص های پیشرفت دست پیدا کنیم.
در سال تحصیلی جدید، حدود 240 هزار دانش آموز قمی در 630 ساختمان آموزشی شامل یک هزار و 100 مدرسه دولتی و حدود 300 مدرسه غیر دولتی به تحصیل مشغول می شوند.
7403/ 1175 خبرنگار: محسن آقاگلی ** انتشار دهنده: رضا علیمحمدی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال