فرماندار ساوجبلاغ:

توسعه بخش کشاورزی همواره از اهداف و برنامه های دولت تدبیر و امید است

کرج - ایرنا - فرماندار شهرستان ساوجبلاغ گفت : توسعه وگسترش بخش کشاورزی و استفاده از ظرفیت‌های بالقوه این بخش همواره در فهرست مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های بلندمدت توسعه کشور در دولت تدبیر و امید قرار دارد.

ابوالقاسم پالیزگیر روز سه شنبه در گفتگو با ایرنا، گفت: به منظور اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و اصلاح الگوی مصرف در شهرستان ساوجبلاغ تاکنون بیش از 2هزار و397 هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم های آبیاری تحت فشار ، آبیاری نوین مجهز شده و هزار هکتار هم در حال حاضر آماده انجام شیوه آبیاری نوین است که نیازمنداعتبار لازم از سوی استان بوده تا محقق شود.
وی با اشاره به پیش بینی قانون مبنی بر پرداخت رایگان 85 درصد از هزینه اجرای طرح های آبیاری تحت فشار و آبیاری نوین به شکل یارانه، تصریح کرد:در حال حاضر هیچ گونه محدودیتی در زمینه اعطای تسهیلات آبیاری تحت فشار در شهرستان وجود ندارد وخوشبختانه استقبال کشاورزان از این نوع آبیاری ها درشهرستان چشمگیر است.
فرماندار ساوجبلاغ با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از انواع آبیاری های تحت فشار در روند تولید محصولات کشاورزی خاطرنشان کرد: تجهیز مزارع و باغات به سیستم های آبیاری نوین سبب افزایش راندمان آب در بخش کشاورزی شده و در ارتقای بهره وری تولیدات نقش تعیین کننده ای دارد.
پالیزگیر گفت: برای اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی و ابلاغ دستورالعمل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و پرداخت تسهیلات ویژه به واحد های تولیدی مشکل دار از ابتدای سال تاکنون بیش از 30 واحد تولیدی شهرستان ساوجبلاغ به بانک های عامل معرفی شده واز بخشودگی جرایم استفاده کرده اند و43 واحد تولیدی نیز برای دریافت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شدند.
وی افزود: تاکنون 19 طرح در بخش کشاورزی و24 طرح در بخش صنایع و گردشگری به بانکها معرفی و مجموعا بیش از 550 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.
پالیزگیر اظهارداشت : در سال جاری در حوزه ی کشاورزی بیش از 107 طرح با اعتباری بالغ بر یک میلیون و830 میلیارد ریال درخواست تسهیلات وجود داشته که از این طرح ها 65 طرح با اعتباری بالغ بر 670 میلیارد ریال تایید شد که از این طرحها نیز تا کنون 19 طرح با تسهیلاتی به مبلغ 110 میلیارد ریال در قالب صنایع روستایی، کشاورزی و باغداری پرداخت شده است.
فرماندار ساوجبلاغ با بیان اینکه رفع موانع تولید فرصتی برای رونق صنایع تبدیلی و تکمیلی است، گفت: اعتبارات مذکور با توجه ویژه دولت تدبیر وامید و با هدف کمک به حفظ اشتغال، افزایش تولید بنگاه ها، را ه اندازی طرح های نیمه تمام تولیدی و تقویت تحرک اقتصادی صورت پذیرفته است.
وی گفت: در قسمت کشاورزی اقداماتی در حوزه اقتصاد مقاومتی انجام شده و طی قراردادی مقرر شده حدنگاری 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان وباغات شهرستان انجام شود که تاکنون 10 هزار هکتار آن انجام شده و بنا است تا مرداد سال آینده به اتمام برسد هرچند ما تعجیل داریم تا حد نگاری ده هزار هکتار باقیمانده هم انجام شود چرا که با انجام این حد نگاری وضعیت ، اطلاعات پایه ای و نوعیت اراضی کشاورزی مشخص می گردد و برای برنامه ریزی کشاورزی قطعا میتواند مفید باشد.
پالیزگیر افزود: درشهرستان ساوجبلاغ حدود 26 هزار هکتار اراضی کشاورزی وباغات وجود دارد که به لطف خدا حد نگاری بیش از بیست هزار هکتار آن انجام خواهد شد.
1535/6155خبرنگار:نوشین طهماسبی**انتشار دهنده:داریوش غفاری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال