رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم:

100 هزار نفر به جمعیت استان قم نسبت به سال 90 افزوده شد

قم- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم گفت: در برآوردهای اولیه از نتایج سرشماری نفوس و مسکن در سال 1395، حدود 100 هزار نفر به جمعیت استان قم افزوده شد.

به گزارش ایرنا، مهندس حسن رضوی در مراسم اختتامیه سرشماری سال 1395در قم افزود: نتایج دقیق و قطعی سرشماری در بهمن ماه سال جاری اعلام خواهد شد .
وی ادامه داد: ما در ارتباط با نسبت جمعیت شهری، تغییرات نداشتیم، ولی جمعیت برخی مناطق استان قم دستخوش تغییرات گسترده ای شده است.
وی گفت: باید این تغییرات جمعیتی در مناطق مختلف استان قم مورد توجه مدیران استان برای تهیه زیرساخت های فرهنگی، ورزشی، آموزشی، رفاهی و ... باشد.
رضوی یادآورشد: در منطقه هشت قم، جمعیت نسبت به سال 1390، حدود هشت برابر شده و در مناطق 2 و 6 نیز افزایش جمعیت داشتیم.
وی یادآورشد: ما در سایر مناطق استان قم افزایشی نبود، ولی مناطق 8، 6 و2 باید از نظر زیرساخت با توجه به جمعیت آنها مورد توجه قرار گیرند.
وی گفت: اطلاعات سرشماری برای برنامه ریزی و مطالعات میدانی و مکانی مسئولان برای خدمات رسانی مطلوب به مردم استفاده می شود.
رضوی تصریح کرد: با وجودی که همه اطلاعات شهروندان با استفاده از کد ملی، در ثبت احوال ثبت می شود ولی ما از سرشماری مکانی بی نیاز نیستیم.
وی گفت: سرشماری امسال چون ترکیبی از اینترنتی و میدانی بود، رکوردهای خوبی در قم ثبت شده که نمونه آن مشارکت نزدیک به 42درصدی اینترنتی بود.
رضوی از سازمان ها و نهادهایی مانند آموزش و پرورش، صدا و سیما، هلال احمر، بسیج، کمیته امداد و بهزیستی به خاطر برنامه های تبلیغی و تشویقی برای حضور مردم در سرشماری اینترنتی تقدیر کرد.
در این مراسم از عوامل و دست اندرکاران اجرایی سرشماری نفوس و مسکن استان قم تقدیر شد.
7401/ 6133/ خبرنگار- بهمن اطمینان ** انتشاردهنده: جعفرمسلمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال